Wystawa indywidualna Edwarda Rokosza

Wystawa indywidualna Edwarda Rokosza

04.03.2022

gala_100_lat_koszalin_olek_2019_13.jpg

Miejsce: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtycka Galeria Sztuki
Termin wystawy: 4-27.03.2022 r.
Finisaż wystawy został odwołany.

Po śmierci Edwarda Rokosza, za zgodą żony artysty, opiekunem jego bogatej, obszernej i niezwykle zróżnicowanej twórczości został koszaliński oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD). Stało się w następstwie kilkuletniej znajomości Henryka Zabrockiego, prezesa TPD w Koszalinie z rzeźbiarzem i jego żoną – Sarą Berman-Rokosz oraz współpracy obojga artystów z organizacją wspierającą dzieci i młodzież.

W 2019 roku Sara i Edward przyjęli zaproszenie Henryka Zabrockiego do udziału w obchodach 100-lecia TPD. Podczas gali październikowej artysta zaprezentował w holu Filharmonii Koszalińskiej obszerną wystawę swoich prac. Sara zatańczyła, mając w tle fotosy wyrazistych dzieł męża. Wszystko to doskonale współgrało z przekazem, który tego dnia był najważniejszy – integralność jest podstawą współistnienia.  

Po śmierci artysty, TPD postanowiło pomóc Sarze Berman-Rokosz, która została w Polsce, w opiece nad oszałamiającą kolekcją prac Edwarda Rokosza. Chodzi nie tylko o prezentowanie dzieł, lecz także promowanie dokonań samego artysty, przypominanie, kim był i jakie są jego zasługi oraz skorelowanie sztuki z działalnością na rzecz dzieci i młodzieży. Tego chciał sam Edward Rokosz.

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font