Wystawa „Gruba Ryba - Dicker Fisch”

Wystawa „Gruba Ryba - Dicker Fisch”

13.01.2020

brushes-1683134_1920.jpg

Tytuł wystawy: „Gruba Ryba - Dicker Fisch”
Miejsce: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtycka Galeria Sztuki
Termin: 13 - 26.01.2020 r.
Wernisaż: 13.01.2020 r., godz. 17:00
Wystawa zorganizowana we współpracy z Miastem partnerskim Schwedt, prezentująca dorobek dzieci i młodzieży. Prace malarskie, rysunkowe, graficzne oraz przestrzenne.

„GRUBA RYBA”
Młoda sztuka Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Schwedt.

Wybór najlepszych prac 52-go Międzynarodowego Konkursu Plastycznego z roku 2019 po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na wystawie „Bałtyckiej Galerii Sztuki” w Koszalinie – mieście partnerskim miasta Schwedt.

FLOW, Międzynarodowy Konkurs Plastyczny jest jednym z najbardziej znaczących i największych konkursów rysunkowych w Niemczech. Na działający od 1968 roku konkurs plastyczny nadsyłane są prace dzieci i młodzieży z całego świata. Corocznie w konkursie w Schwedt bierze udział około 2000 dzieci i młodzieży.

Tytuł wystawy „Gruba ryba” oznaczający dużą zdobycz podkreśla kreatywny tok pracy młodych ludzi, jak również szczególne cechy ich obrazów. Obrazów, które pośród prezentowanych tematów wyróżniają się fantazją, jakością, różnorodnością oraz prezentacją kontrastów.

Wszystkim tematom takim jak autoportrety, obrazy zwierząt, krajobrazy, społeczeństwo oraz polityka towarzyszą małe, duże, ukryte oraz przeobrażone ryby. Jednocześnie odzwierciedlają one regionalne odniesienie obu miast partnerskich do ich wodnego otoczenia.

53 edycja konkursu plastycznego już trwa. Termin nadsyłania prac to 1 lipca 2020.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.flow-zeichenwettbewerb.de

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font