"Wilgotne Kalosze" i "Pejzaż niecodzienny"

Termin 27.03. - 04.05.2015Wernisaż: 27.03. br 
godzina: 18:00
Miejsce: Centrum Kultury 105 w Koszalinie Bałtycka Galeria Sztuki
Wystawa dwóch cykli fotografii Tomasza Juszkiewicza - "Wilgotne Kalosze" i "Pejzaż niecodzienny"


Pejzaż niecodzienny - to cykl fotografii pejzażowej eksponujący indywidualny wpływ twórcy na ostateczny wyraz obrazu, między innymi dzięki wykorzystaniu współczesnych technik manipulacyjnych, jakie umożliwia cyfrowa postprodukcja obrazu. Jest to odejście od typowej fotografii odtworzeniowej - reprodukcji rzeczywistości. Pozwala to na oddanie w obrazie wewnętrznych odczuć autora związanych z chwilą obcowania ze zdarzeniem. Realizację projektu rozpoczęto w roku 2012 i jest to projekt wciąż otwarty, co roku wzbogacany o nowe prace. Na wystawie zaprezentowane będą prace z lat 2012 - 2015, których część pokazano po raz pierwszy w roku 2013 na wystawie w Galerii WBPiCAK w Poznaniu. Wystawa ta była nagrodą za zajęcie I miejsca w XIII Ogólnopolskim Konkursie "Przestrzeń wyobraźni". Na wystawie przeciwwagą dla "Pejzażu niecodziennego" będzie zaprezentowany cykl "Wilgotne Kalosze" zrealizowany w roku 2013 i ostatecznie zamknięty w roku 2014. Konsultantem tego projektu był znany polski fotograf Tomasz Tomaszewski. "Wilgotne Kalosze" to reportaż przedstawiający nocny połów dorsza - jedną dobę z życia mieleńskich rybaków. To w pewnym sensie archiwizacja naszej nadmorskiej rzeczywistości, która niedługo może stać się już tylko historią. Autor w tym cyklu zadaje widzowi pytanie: jak długo jeszcze będziemy ich widzieć na nadbałtyckich plażach? A w domyśle: i co z tego zapamiętamy? 

PIGUŁKA
Wilgotne Kalosze - fotografia reportażowa - nocny połów dorsza - jedna doba z życia mieleńskich rybaków. Konsultant projektu Tomasz Tomaszewski. Rok powstania 2013.

Pejzaż niecodzienny - pejzaż piktorialny z elementami kreacji cyfrowej. Fotografie z lat 2012 - 2015. Projekt w ciągłej realizacji.

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg13.jpg

 

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font