Koncert „Joszko Broda i czterdzieści instrumentów”

19.08.2022

bezpieczne-wakacje2022-joszko_fb-wydarzenie-1200x628px.png

Akcja Lato-Bezpieczne Wakacje

Joszko Borda-polski muzyk multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor.
Od najmłodszych lat, podpatrując mistrzów muzyki źródłowej: ojca – muzyka Józefa Brodę, a także grającego na instrumentach beskidzkich Jana Sikorę „Gajdosza”, zdobywał niepowtarzalny warsztat gry na wielu instrumentach ludowych (m.in. drumli, okarynie, fujarach – postnej, sałaskiej, pięciootworowej, sześciootworowej, rogach, trąbicie, skrzypcach, gajdach beskidzkich, kozie podhalańskiej, a także na tak niezwykłych instrumentach, jak liść, słomka i trzcina).

Już w wieku czterech lat zaczął u boku ojca koncertować w Polsce i za granicą. Dziś trudno zliczyć zagrane przez Joszka koncerty, odbyte tournée, współtworzone projekty i zespoły, przeprowadzone warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, wydane płyty, zdobyte nagrody. Swój sukces artystyczny Joszko zawdzięcza nie tylko talentowi muzycznemu i ogromnemu wysiłkowi włożonemu w doskonalenie swoich zdolności, ale przede wszystkim swojemu pochodzeniu, kulturze, w której się wychował. Muzyka źródłowa, która powstała w kręgu kulturowym Karpat, stanowi naturalne i wciąż bijące źródło inspiracji Joszka Brody.

19 sierpnia, godzina 17:00, Amfiteatr w Koszalinie
Bilety: 5 zł - dzieci, 10 zł – dorośli

kup_bilet.jpg

Koncert odbywa się w ramach Akcji Lato-Bezpieczne Wakacje, która finansowana jest ze środków Urzędu Miasta Koszalin.