Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

26.12.2017

dkf_non_pop_logo.jpg

Godzina 18:00

Bilety:
jednorazowe - 10 zł
karnet ulgowy - 29 zł 
karnet w listopadzie- 34 zł (cena karnetu normalnego)


26.12_Mynarski.jpg26.12 - „Młynarski. Piosenka Finałowa”
Reż.: Alicja Albrecht; obsada: Wojciech Młynarski, Janusz Gajos, Janusz Głowacki; gat.: Dokumentalny; Polska 2017; 90 min.

„Młynarski. Piosenka finałowa" - film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami

 

 

 

 

 

 

 

 


na_karuzeli_zycia_2_stycznia.jpg2 stycznia - „Na karuzeli życia”
Reż.: Woody Allen; Obsada: Kate Winslet, Juno Temple, Justin Timberlake; gat.: Dramat; USA 2017; 101 min.

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

 

 

 

 

 

 

 

 


zabicie_swietego_jelenia_9_stycznia.jpgstycznia  - „Zabicie świętego jelenia”
Reż.: Yorgos Lanthimos; Obsada: Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan; gat.: Dramat; Irlandia/Wielka Brytania 2017; 121 min.

Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


the_florida_project_16_stycznia.jpg16 stycznia  - „The Florida Project”
Reż.: Sean Baker; Obsada: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto; gat.: Dramat; USA 2017; 115 min.

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

 

 

 

 

 


party_23_stycznia.jpg23 stycznia - „Party”
Reż.: Sally Potter; Obsada: Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones; gat.: Dramat/Komedia; Wielka Brytania 2017; 71 min.

Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...

 

 

 

 

 

 

 


serce_milosci_30_stycznia.jpg30 stycznia - „Serce miłości”
Reż.: Łukasz Ronduda; Obsada: Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek, Magdalena Cielecka; gat.: Dramat; Polska 2017; 78 min.

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

 

 

 

 

 

 

 

 


12.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png kosz.jpgmif2017.jpg  jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png mec.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk