Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

01.05.2018

dkf_non_pop_logo.jpg

Godzina 18:00

Bilety:
jednorazowe - 10 zł
karnet - 34 zł (cena karnetu normalnego)


1.05_lato1993.jpg1 maja - „Lato 1993”
Reż.: Carla Simón; Obsada: Laia Artigas, Paula Robles, Bruna Cusí; gat.: Dramat; Hiszpania 2017; 96 min.

„Lato 1993” to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. Lato 1993 to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć.
kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


8.05_wieza_jasny_dzien.jpg8 maja - „Wieża. Jasny dzień”
Reż.: Jagoda Szelc; Obsada: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Anna Zubrzycki; gat.:     Thriller/Psychologiczny; Polska 2017; 106 min.

Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić.  Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje.  Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.
kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


15.05_smierc_stalina.jpg15 maja - „Śmierć Stalina”
Reż.: Armando Iannucci; Obsada: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Paddy Considine; gat.: Biograficzny/Dramat/Komedia; Francja/Wielka Brytania 2017; 106 min.

Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.
kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


22.05_120_uderzen_serca.jpg22 maja - „120 uderzeń serca”
Reż.: Robin Campillo; Obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel; gat.: Dramat; Francja 2017; 135 min.

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: mamy wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.
kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk