Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

12.11.2019

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety:
12 zł - jednorazowy
9,5 zł - bilet w karnecie ulgowym*
11 zł - bilet w karnecie normalnym*

 
* Całkowita cena karnetu uzależniona jest od ilości seansów w danym miesiącu (karnety zakupić można tylko w kasach CK 105, bilety jednorazowe również za pośrednictwem strony www.ck105.koszalin.pl/kupbilet

 

dkf_1911_van_gogh.jpg19 listopada - „Van Gogh. U bram wieczności”
Reż.: Julian Schnabel; Obsada: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac; gat.:
Biograficzny/Dramat; Francja/Irlandia/Szwajcaria/USA/Wielka Brytania 2018; 110 min.

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

kup_bilet.jpg


dkf_2611_ikar_legenda_mietka.jpg26 listopada - „Ikar. Legenda Mietka Kosza”
Reż.: Maciej Pieprzyca; Obsada: Dawid Ogrodnik, Cyprian Grabowski, Piotr Adamczyk; gat.: Biograficzny; Polska 2019; 119 min.

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

kup_bilet.jpg


 

dkf_i_mlodzi_pozostana_dkf_0312.jpg3 grudnia - „I młodzi pozostaną” 
Reż.: Peter Jackson; gat.: Dokumentalny/Wojenny; Nowa Zelandia/Wielka Brytania 2018; 99 min.

To jeden z najdroższych filmów eksperymentalnych kina dokumentalnego ostatnich lat. Film prezentuje niezwykłe spojrzenie na żołnierzy i wydarzenia I wojny światowej przedstawione na ekranie w sposób, jakiego dotąd nikt nie widział. Patrzymy jak żołnierze jedli, spali i przyjaźnili się, a także jak wyglądało ich życie z dala od okopów. Obrazy sprzed wieku wyglądają tak, jakby zostały zrobione wczoraj, a przerobienie zdjęć z czarno-białego formatu na kolorowy ukazuje niewidzialne dotąd szczegóły. Dzięki temu film oferuje mocne, porywające i niezwykle przejmujące przeżycie wojny. Stara się przywrócić głos wojennym weteranom i przypomnieć obraz pokolenia zmienionego raz na zawsze przez globalną wojnę. Film powstał z okazji 100-lecia zakończenia I wojny światowej.

 

dkf_wona_o_prad_dkf_1012.jpg10 grudnia - „Wojna o prąd”
Reż.: Alfonso Gomez-Rejon; Obsada: Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult; gat.: Biograficzny/Dramat/Historyczny; USA 2017; 105 min.

Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch, pamiętny Sherlock i Doktor Strange) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta znanego m.in. z "X-Men: Apocalypse”). Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.


 

dkf_nie_ma_nas_w_domu_dkf_1712.jpg17 grudnia - „Nie ma nas w domu”
Reż.: Ken Loach; Obsada: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone; gat.: Dramat; Belgia/Francja/Wielka Brytania 2019; 100 min.


Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

dkf_ostatnia_gora_dkf_3112.jpg31 grudnia - „Ostatnia góra”
Reż.: Dariusz Załuski; gat.: Dokumentalny; Polska 2019; 82 min.

Film, którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugi najwyższy szczyt Ziemi. Grupa kilkunastu wspinaczy próbuje dokonać historycznego, zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach, kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę. Jednak upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie grupy. Dodatkowe napięcie wprowadzają media, które tragedię w górach przerabiają na atrakcyjny spektakl.


 

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk