Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

19.02.2019

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety: 10 zł - jednorazowy, 34 zł - karnet


 

DKF_26.02_ze_wychowanie_cameron_post.jpg26 lutego - „Złe wychowanie Cameron Post”
Reż.: Desiree Akhavan; Obsada: Chloë Grace Moretz, John Gallagher Jr., Sasha Lane; gat.: Dramat; USA 2018; 90 min.

Chloë Grace Moretz jako nastolatka, którą opiekunowie umieszczają w ośrodku zajmującym się nawracaniem młodzieży. W przypadku Cameron "grzechem" był romans z najlepszą przyjaciółką. Szefem ośrodka jest ''nawrócony" gej, który choć pełen dobrych intencji nie widzi, że jego podopieczni mają problem przede wszystkim z samoakceptacją. Cameron poznaje na miejscu nieco nadgorliwą Erin oraz dwa wolne duchy - Adama i Jane Fondę. Razem próbują znaleźć sobie miejsce w nowym domu i nie zwariować. Podpatrując dole i niedole pensjonariuszy, poznajemy też wydarzenia, które doprowadziły Cameron do tego miejsca.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


DKF_5.03_mj_pikny_syn.jpg5 marca - „Mój piękny syn”
Reż.: Felix Van Groeningen; Obsada: Steve Carell, Timothée Chalamet, Maura Tierney; gat.: Dramat; USA 2018; 111 min.

"Mój piękny syn" opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DKF_12.03_green_book.jpg12 marca - „Green Book”
Reż.: Peter Farrelly; Obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini; gat.: Dramat/Komedia; USA 2018; 130 min.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DKF_19.03_granica.jpg19 marca - „Granica”
Reż.: Ali Abbasi; Obsada: Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson; gat.: Fantasy/Thriller/Romans; Dania/Szwecja 2018; 101 min.

Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol (podając dokładną liczbę butelek, zanim jeszcze torba delikwenta została otwarta), a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął jednak tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać. Był to bez wątpienia facet ze skłonnością do... trollowania.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DKF_26.03_kafarnaum.jpg26 marca - „Kafarnaum”
Reż.: Nadine Labaki; Obsada: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole; gat.: Dramat; USA/Liban 2018; 120 min.

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce „Karmelu”) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.


kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk