Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

20.02.2018

dkf_non_pop_logo.jpg

Godzina 18:00

Bilety:
jednorazowe - 10 zł
karnet w listopadzie- 34 zł (cena karnetu normalnego)


DKF_20.02_happy_end.jpg

 

20 lutego - „Happy End
Reż.: Michael Haneke; Obsada: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz; gat.: Dramat; Austria/Francja/Niemcy 2017; 107 min.

 Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy. Kilka dni, które zakończą się... happy endem?

 

 

 

 

 

 

 

 


DKF_27.02_The_Disaster_Artist.jpg            27 lutego - „Disaster Artist
Reż.: James Franco; Obsada: Dave Franco, James Franco, Seth Rogen; gat.: Biograficzny/Dramat/Komedia; USA 2017; 103 min.

 

Film „The Disaster Artist” opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau — artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco („Kiedy umieram”, „Dziecię boże”) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat „The Disaster Artist” oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau „The Room”. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

 

 

 

 

 

 

 


DKF_6.03_w_ulamku_sekundy.jpg6 marca - „W ułamku sekundy”
Reż.: Fatih Akin; Obsada: Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Açar; gat.: Dramat; Francja/Niemcy 2017; 106 min.

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DKF_13.03_czwarta_wladza.jpg13 marca - „Czwarta władza”
Reż.: Steven Spielberg; Obsada: Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson; gat.: Dramat; USA 2017; 115 min.

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


33.jpg20 marca - „Dziennik maszynisty”
Reż.: Miloš Radović; Obsada: Lazar Ristovski, Petar Korać, Mirjana Karanović, Pavie Erić, Jasna Djuricic; gat.:Komedia; USA 2017; 89 min.

Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. 

 

 

 

 

 

 

 

 


DKF_27.03_trzy_billboardy.jpg27 marca - „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”
Reż.: Martin McDonagh; Obsada: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell; gat.: Dramat/Komedia/Kryminał; USA 2017; 115 min.

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

 

 

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk