Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

25.08.2020

dkf_non_pop_logo.jpg

DKF g. 18:00;

Bilety:

12 zł - jednorazowy,

9,5 zł - bilet w karnecie ulgowym,

11 zł - bilet w karnecie normalnym.

 


 

DKF_06.10_Daleko_od_Reykajviku.jpg

6 października - „Daleko od Reykjavíku”
Reż.: Grímur Hákonarson; Obsada: Arndís Hrönn Egilsdóttir, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Sigurður Sigurjónsson; Gat.: Dramat; Dania/Francja/Islandia/Niemcy 2019; 92 min.

„Daleko od Reykjavíku”, nowy film twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z życia kobiety niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DKF_13.10_Najgorsze_wiersze_wiata.jpg13 października - „Najgorsze wiersze świata”
Reż.: Gábor Reisz; Obsada: Gábor Reisz, Katica Nagy, Zsolt Kovács; Gat.: Dramat/Komedia; Węgry 2019; 90 min.


Życie 33-letniego Tamása w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt. Powrót w dobrze znane mu rejony ma pomóc bohaterowi dojść do siebie i zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Swoistą terapią okazuje się dla Tamása podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i dorastania. Wspomnienia to nie tylko poszukiwanie różnych odcieni miłości, ale i próba zrozumienia sytuacji, w której się aktualnie znalazł. Mężczyzna szybko się przekonuje, jak wielki wpływ w kształtowaniu osobowości, tożsamości ma nasza przeszłość. Dzięki temu zaczyna uświadamiać sobie, jak skomplikowane i czasami zupełnie niezrozumiałe bywają ludzkie relacje. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DKF_20.10_Niedosyt.jpg
20 października - „Niedosyt”
Reż.: Carlo Mirabella-Davis; Obsada: Haley Bennett, Austin Stowell, Denis O'Hare; Gat.: Dramat; Francja/USA 2019; 94 min.


Hunter ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DKF_27.10_Szarlatan.jpg

27 października - „Szarlatan”
Reż.: Agnieszka Holland; Obsada: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan; Gat.: Dramat; Czechy/Irlandia/Polska/Słowacja 2020; 100 min.


Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, reżyserka wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy. „Szarlatan” pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną.

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk