Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

02.03.2021

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety:
12 zł - jednorazowy


 

7929284.3.jpg9 marca, godz. 18:00 - „My dwie”
Reż.: Filippo Meneghetti; Obsada: Barbara Sukowa, Martine Chevallier, Léa Drucker; Gat.: Dramat/Komedia; Francja 2019; 95 min.

Nina i Madeleine są zakochane w sobie. W oczach wszystkich są po prostu prostymi sąsiadkami mieszkającymi na najwyższym piętrze budynku. Codziennie przychodzą i przechodzą między dwoma mieszkaniami i dzielą ze sobą życie. Nikt ich tak naprawdę nie zna, nawet Anne, troskliwa córka Madeleine. Aż do dnia, kiedy tragiczne wydarzenie wywróci wszystko do góry nogami.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

7944713.3.jpg16 marca, godz. 18:00 - „Na rauszu”
Reż.: Thomas Vinterberg; Obsada: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang; gat.: Dramat / Komedia; Dania 2020; 115 min.


"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

zabij_to_dkf_23032021.jpg23.03, godz. 18:00 - "Zabij to i wyjedź z tego miasta"
Reż.: Mariusz Wilczyński; Obsada: Krystyna Janda, Andrzej Wajda, Marek Kondrat; Gat.: Animacja; Polska 2019; 88 min.


Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

kup_bilet.jpg

 

 

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk