Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

09.06.2020

dkf_non_pop_logo.jpg

DKF g. 18:00;

Bilety:

12 zł - jednorazowy,

 


 

letni_dkf_7.07__bialy_bialy_dzien.png„Biały, biały dzień” - 7 lipca
Reż.: Hlynur Pálmason; Obsada: Ingvar Sigurðsson, Ída Mekkín Hlynsdóttir, Hilmir Snær Guðnason; gat.: Dramat; Dania / Islandia / Szwecja 2019; 109min.

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. "Biały, biały dzień" to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.

 kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

letni_dkf_14_lipca_co_przyniesie_jutro.jpg„Co przyniesie jutro” - 14 lipca
Reż.: William Nicholson; Obsada: Annette Bening, Bill Nighy, Josh O'Connor; gat.: Dramat / Romans; Wielka Brytania 2019; 100min.

To nie jest kolejny film o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami tylko najlepsze chwile. I że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety. 

 

 kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

letni_dkf_21_lipca_eastern.jpgEastern” - 21 lipca
Reż.: Piotr Adamski; Obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska, Marcin Czarnik; gat.: Dramat; Polska 2019; 78 min.

„Eastern” to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

 

 kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

letni_dkf_28_lipca_deerskin.jpg„Deerskin” - 28 lipca
Reż.: Quentin Dupieux; Obsada: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy; gat.: Komedia; Francja 2019; 77 min.

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest... kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

 

 kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

letni_dkf_4_sierpnia_zegnaj_moj_synu.jpg

„Żegnaj, mój synu” - 4 sierpnia
Reż.: Xiaoshuai Wang; Obsada: Jingchun Wang, Mei Yong, Xi Qi; gat.: Dramat; Chiny 2019; 180 min.

Grupa dzieciaków kąpie się nad zalewem - za chwilę dojdzie tu do tragedii. Towarzyszymy im jednak tylko przez moment, bowiem zaraz potem cofamy się w czasie do lat 80. XX wieku, by poznać historię miłości Yaojuna i Liyun, którzy razem pracują w fabryce i mieszkają w hotelu robotniczym. Rodzi im się synek, niedługo później Liyun zachodzi w ciążę po raz drugi. Jednak w Chińskiej Republice Ludowej obowiązuje już polityka jednego dziecka... W końcu pojawi się i trzecie dziecko - sprawiający kłopoty adoptowany syn.

kup_bilet.jpg

 

 
 


 


 

letni_dkf_11_sierpnia_sila_ognia.jpg„Siła ognia” - 11 sierpnia 
Reż.: Oliver Laxe; Obsada: Amador Arias, Benedicta Sánchez, Inazio Abrao; gat.: Dramat; Francja / Hiszpania / Luksemburg 2019; 90 min.

Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a opowiada o potrzebie równowagi. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. A przyczyną iskrzeń są zmiany, jakie zachodzą w pustoszejących, wyglądających turystów wsiach, oraz powrót Amadora, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie. Górzysty krajobraz Galicji nie jest tu tylko tłem, ale głównym bohaterem. Surowy i nieprzystępny, kształtuje ludzkie charaktery i relacje na swoje podobieństwo. kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

letni_DKF_18.08_tam_gdzie_musi.png„Tam gdzieś musi być niebo” - 18 sierpnia
Reż.: Elia Suleiman; Obsada: Elia Suleiman, Tarik Kopty, Ali Suliman; gat.: Dramat; Francja / Kanada / Niemcy / Turcja / Palestyna 2019; 97 min.

Palestyński autor znów kieruje kamerę na siebie. Tym razem, żeby dziwić się codziennym życiem, ludzkim twarzom i zwyczajom: na Bliskim Wschodzie, w Paryżu i Nowym Jorku. Przypomina, że gdy uważnie przyjrzeć się znajomym miejscom, można w nich odkryć wiele drobnych cudów i śmiesznostek.


kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

letni_DKF_25_sierpnia_zdrajca.jpg„Zdrajca” - 25 sierpnia
Reż.: Marco Bellocchio; Obsada: Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi; gat.: Biograficzny / Dramat; Brazylia / Francja / Niemcy / Włochy 2019; 152 min.

W najdroższym ze swoich filmów mistrz Bellocchio bez wahania zdradza romantyczną, gangsterską narrację spod znaku "Ojca chrzestnego" na rzecz surowej rekonstrukcji brutalnych wydarzeń. W jej centrum znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze, tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 mafiosów. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, "nasza sprawa", zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Co ważne, reżyser nie psychologizuje, nie zgaduje intencji przestępcy, za to z pasją kreśli sytuację człowieka najpierw ściganego przez policję, a później przez mafię, który większość życia spędził w ukryciu.


kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk