Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

23.10.2018

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety: 10 zł - jednorazowy, 34 zł - karnet
Karnety oraz bilety na DKF do nabycia od 15 września (karnet można nabyć wyłącznie w kasach CK 105)


DKF_23.10_pod_ciemnymi_gwiazdami.jpg23.10 - „Pod ciemnymi gwiazdami”
Reż.: Michael Pearce; Obsada: Jessie Buckley, Johnny Flynn, Geraldine James; gat.: Dramat/Thriller/Romans; Wielka Brytania 2017; 107 min.

Młoda dziewczyna zakochuje się w nieznajomym chłopaku, który w środku lata pojawia się w nadmorskim miasteczku akurat, gdy zaczyna się seria tajemniczych zabójstw. Moll odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność oraz czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, dziewczyna będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


DKF_30.10_tajemnice_silver_lake.jpg30.10 - „Tajemnice Silver Lake”
Reż.: David Robert Mitchell; Obsada: Andrew Garfield, Riley Keough, Topher Grace; gat.: Kryminał; USA 2018; 139 min.

Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield przekonująco wydobywa ze swojej postaci rys wiecznej chłopackości), który chciałby zrobić coś sensownego, ale chwilowo poprzestaje na masturbacji i grze na Nintendo. Tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa obudzi jednak w młodzieńcu niezmordowanego Philipa Marlowe'a. Na ślad spisku (w który zamieszani są milioner, zabójca psów i autor muzycznych hitów) naprowadzają Sama informacje zakodowane na starych VHS-ach, hollywoodzkie lokacje, znaki na ścianach, piosenki i komiksy.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


DKF_-_3.11_-_climax.jpg6.11 - „Climax”
Reż.: Gaspar Noé; Obsada: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub; gat.: Dramat; Francja 2018; 90 min.

Gdyby Michael Jackson żył i był młodą białą kobietą, nazywałby się Sofia Boutella - jedna z najlepszych światowych tancerek, którą podziwiamy w Climax. Przenosimy się do lat 90., gdy grają Giorgio Moroder, Soft Cell i Aphex Twin. Nad parkietem tanecznym wisi cekinowa flaga Francji, a gospodyni imprezy podaje paluszki i sangrię domowej roboty. Nie wiadomo kiedy impreza, w której uczestniczy grupa performerów, przeradza się w trans bez limitów. Erotyka wrze, choć nikt tu się nie rozbiera. Ciała gną się jak żarówki neonów, aż rozprysną niczym szkło. Precyzyjnie zaplanowany chaos wystylizowanych obrazów i póz w końcu wystrzeli krwawym fajerwerkiem w duchu klasyki psychodelicznego kina: "Suspirii", "Querelle" czy "Opętania".

 

 

 

 

 

 


DKF_13.11_-_winni.jpg13.11 - „Winni”
Reż.: Gustav Möller; Obsada: Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi; gat.: Thriller; Dania 2018; 85 min.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia - były funkcjonariusz policji - z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie - irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

 

 

 

 

 

 

 


DKF_20.11_touch_me_not.jpg20.11 - „Touch Me Not”
Reż.: Adina Pintilie; Obsada: Laura Benson, Tómas Lemarquis, Christian Bayerlein; gat.: Dramat; Czechy/Francja/Niemcy/Bułgaria/Rumunia 2018; 125 min.

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Touch Me Not" to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy "intymność", "piękno", "związki" czy "pożądanie". W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

 

 

 

 

 

 

 


DKF_-_27.11_bohemian_rhapsody.jpg27.11 - „Bohemian Rhapsody”
Reż.: Bryan Singer; Obsada: Rami Malek, Lucy Boynton, Mike Myers; gat.: Biograficzny/Dramat/Muzyczny; USA/Wielka Brytania 2018; 135 min.

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk