Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

21.09.2021

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety:
12 zł - jednorazowy


 

7961035.3.jpg„Święta, święta i po świętach” – 21 września, godz. 18:00
Reż.: Sandra Kogut; Obsada: Regina Casé, Rogério Fróes, Gisele Fróes; Gat.: Komedia/Dramat; Brazylia 2019; 94 min.

Każdego roku Edgar (Otávio Müller i Marta (Gisele Fróes) organizują dużą imprezę w luksusowej letniej rezydencji. Przygotowywana jest przez gospodynię Madę (Regina Casé) i innych pracowników domu. Ale za trzy lata wszystko się zmieni. Gdy świat zamożnych bossów rozpada się, zmieciony skandalami finansowymi, Mada staje się odpowiedzialna za własność, którą jest zdeterminowana maksymalnie wykorzystać.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

7935577.3.jpg„O nieskończoności” – 28 września, godz. 18:00
Reż.: Roy Andersson; Obsada: Martin Serner, Jessica Louthander, Tatiana Delaunay; Gat.: Dramat/Surrealistyczny; Niemcy/Norwegia/Szwecja 2019; 78 min.

„O nieskończoności” wzbogaca filmowy dorobek Roya Anderssona o refleksję na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie, świetności i banalności. Wędrujemy tu jak we śnie, a narrator prowadzi nas niczym Szeherezada. Błahe chwile mają te same znaczenie, co momenty historyczne. Para unosi się nad ogarniętą wojną Kolonią; w drodze na przyjęcie urodzinowe ojciec zatrzymuje się, by w deszczu zawiązać córce sznurowadła; nastolatki tańczą przed kawiarnią; pokonana armia zmierza do obozu jenieckiego. Film "O nieskończoności" - będąc jednocześnie odą i lamentem - prezentuje kalejdoskop tego, co ludzkie, oraz nieskończoną historię wrażliwości istnienia.

kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font