Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

03.10.2017

dkf_non_pop_logo.jpg

Godzina 18:00

Bilety:
jednorazowe - 10 zł
karnet ulgowy - 29 zł 
karnet w listopadzie- 34 zł (cena karnetu normalnego)


podwojny_kochanek.jpg17 października - „Podwójny kochanek”, UWAGA film od 18 roku życia!
Reż.: François Ozon; obsada: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset; gat.: Thriller; Belgia/Francja 2017; 110 min.


Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


tulipanowa_goraczka.jpg24 października - „Tulipanowa gorączka”
Reż.: Justin Chadwick; obsada: Alicia Vikander, Dane DeHaan, Jack O'Connell; gat.: Melodramat; USA/Wielka Brytania 2017; 107 min.

XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos (Dane DeHaan) dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie (Alicia Vikander). W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Chcąc zbudować wspólną przyszłość, decydują się skorzystać z panującej gorączki tulipanowej i zainwestować w ryzykowny rynek kwiatowy.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


the_square.jpg31 października - „The Square”
Reż.: Ruben Östlund; obsada: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West; gat.: Komedia;     Dania/ Francja/ Niemcy/ Szwecja 2017; 142 min.

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji "The Square", z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 


ptaki_spiewaja_w_kigali.jpg7.11 - „Ptaki śpiewają w Kigali”
Reż.: Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze; Obsada: Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński; Gat.: Dramat społeczny; Polska 2017; 113 min.

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

 

 

 

 

 

 

 


twoj_vincent.jpg14.11 - „Twój Vincent”
Reż.: Dorota Kobiela, Hugh Welchman; Gat.: Animacja/Dramat/Kryminał; Polska/Wielka Brytania 2017; 95 min.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

 

 

 

 

 


Fantastyczna_kobieta.jpg21.11 - „Fantastyczna kobieta”
Reż.: Sebastiàn Lelio; Obsada : Daniela Vega, Francisco Reys, Luis Gnecco; Gat.: Dramat; Hiszpania/Niemcy/USA/Chile 2017; 104 min.

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


jusqua_la_garde.jpg28.11 - „Jeszcze nie koniec” (pokaz przedpremierowy)
Reż.: Xavier Legrand; Obsada: Léa Drucker, Denis Ménochet, Thomas Gioria; Gat.: Dramat; Francja 2017; 93 min.

Miriam i Antoine Besson są po rozwodzie. Miriam chciałby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który - jak twierdzi - jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica. Przydzielony do sprawy sędzia zarządza wspólną opiekę nad dzieckiem. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu. 

 

 

 

 

 

 

 

 


12.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png kosz.jpgmif2017.jpg  jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png mec.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk