Kino Małego Widza

Kino Małego Widza

06.04.2019

kmw_logo.jpg

Godz. 12:00
Bilety: 10 zł


KMW_20.04_chlopiec_z_burzy.jpg20 kwietnia - „Chłopiec z burzy” (zestaw małego widza: popcorn i Pepsi - 5 zł)
Reż.: Shawn Seet; Obsada: Finn Little, Geoffrey Rush, Jai Courtney; gat.: Familijny; Australia 2019; 99 min.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 


KMW_27.04_o_psie_ktory_wrocil_do_domu.jpg27 kwietnia - „O psie, który wrócił do domu” (popcorn za 2 zł)
Reż.: Charles Martin Smith; Obsada: Ashley Judd, Jonah Hauer-King, Edward James Olmos; gat.: Familijny; USA 2019; 96 min.

"O psie, który wrócił do domu" to ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód. Na swej drodze spotka zamieszkujące góry lwiątko i bezdomnego weterana, któremu przywróci wiarę w życie. Bo Bella właśnie taka jest, ktokolwiek stanie na jej drodze, od razu zakochuje się w niej.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


KMW_4.05_manu._bd_sob.jpg4 maja - „Manu. Bądź sobą!” (zestaw małego widza: popcorn i Pepsi - 5 zł)
Reż.: Christian Haas, Andrea Block; gat.: Animacja/Familijny/Przygodowy; Niemcy 2019; 88 min.

Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 


KMW_11.05_dumbo.jpg11 maja - „Dumbo” (po seansie zajęcia plastyczne)
Reż.: Tim Burton; gat.: Familijny/Fantasy; USA 2019; 112 min.

Dumbo w reżyserii Tima Burtona to aktorska adaptacja ukochanej przez widzów animacji Disneya. Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku (Danny DeVito) zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera (Colin Farrell) do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Z biegiem czasu jego dzieci odkrywają niesamowite zdolności Dumbo.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KMW_18.05_jak_wytresowa_smoka_3.jpg18 maja - „Jak wytresować smoka 3” (popcorn 2 zł)
Reż.: Dean DeBlois; gat.: Animacja/Familijny/Przygodowy; USA 2019; 104 min.

Przed Czkawką i Szczerbatkiem zupełnie nowe przygody – mnóstwo niebezpieczeństw, wielkie wyzwania, niezwykła wyprawa w nieznane oraz… miłość. Kiedy nad Berk nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej jego mieszkańcy nie doświadczyli, Czkawka wie, że musi zrobić wszystko, by uratować smoki. Przyjdzie mu – wraz z przyjaciółmi – udać się w ekscytującą podróż do mitycznej krainy, w której smoki czują się bezpieczne.

kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk