Kino Małego Widza

Kino Małego Widza

22.02.2020

kmw_logo.jpg

Godz. 12:00
Bilety: 12 zł


 

KMW_29.02_-_gang_zwierzakow.jpg29 lutego, godz. 12:00 - „Gang zwierzaków” (Zestaw Małego Widza: popcorn i pepsi - 7 zł)
Reż.: Reinhard Klooss; gat.: Animacja/Komedia; Chiny 2020; 89 min.

Gdy w Robopolis mieście przyszłości władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto. Grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty zaczynają się coraz bardziej panoszyć i planują zburzenie całego miasta. Roger, jego przyjaciel Bob czyli robot o gołębim sercu oraz Bella i jej zadzierający nosa kompani, muszą połączyć siły w walce o swoje domy, miasto, a może nawet cały świat, a przy okazji o swoich kochanych opiekunów.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

KMW_07.03_klara_muu.jpg7 marca, godz. 12:00 - „Klara Muu!” (Po seansie zajęcia Zumba Kids)
Reż.: Lise I. Osvoll; gat.: Animacja; Norwegia 2018; 66 min.

Klara – młoda, ale bardzo ambitna krowa – chce być gwiazdą! Marzy o sławie i karierze piosenkarki, chce pójść w ślady taty, którego od dawna nie widziała. Niestety, nie ma szczęścia w konkursach talentów… Kiedy po kolejnym nieudanym występie zrezygnowana wraca do domu, znajduje list z zaproszeniem na Bydlęce Wzgórze. Krówka bez zastanowienia wyrusza w podróż na wieś, by spotkać się z ojcem. Wychowaną w mieście Klarę czeka tam wiele wyzwań, a najważniejszym okaże się ocalenie farmy taty przed chciwym biznesmenem. Bohaterka będzie musiała wykazać się nie lada pomysłowością, a przy tym odkryje w sobie talenty, o jakich nie miała pojęcia!

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

KMW_14.03_chlopiec.png14 marca, godz. 12:00 - „Chłopiec i wilk” (Zestaw Małego Widza: popcorn i pepsi - 7 zł)
Reż.: Adrià Garcia; Obsada: Carmen Maura, Pierre Rochefort, Bruno Salomone; gat.: Komedia; Francja 2019; 80 min.

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maura). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

  

 


 

KMW_21.03_caly_swiat_romy.png21 marca, godz. 12:00 - „Cały świat Romy” (Zestaw Małego Widza: popcorn i pepsi - 7 zł)
Seans w ramach 5. Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej „Filmoniada”, bilety: 5 zł.

Reż.: Mischa Kamp; Obsada: Vita Heijmen, Beppie Melissen, Noortje Herlaar; gat.: dla dzieci; Holandia/Niemcy 2019; 90 min.

Nastoletnia Roma z trudnością odnajduje siebie samą w patchworkowej rodzinie. Jest jedynaczką, którą nie zajmuje się ani zapracowana mama, ani rzadko obecny ojciec, ani niedostępna emocjonalnie babcia. Z dnia na dzień, za sprawą postępującej demencji, to ta ostatnia staje się dla dziewczynki najbliższą towarzyszką codzienności; tym bliższą, im mniej samodzielną. Roma z samotnej nastolatki staje się zaradną młodą kobietką, czuje się coraz mniej niechciana, a coraz bardziej potrzebna i pewna siebie. Starsza kobieta powierza jej swoje wspomnienia, marzenia i sekrety. Między babcią i wnuczką nawiązuje się szczera, pełna troski relacja, podszyta przeczuciem nadchodzącej utraty.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 


 

KMW_28.03_naprzod.png28 marca, godz. 12:00 - „Naprzód” (Popcorn za 3 zł)
Reż.: Dan Scanlon; Gat.: Animacja/Familijny; USA 2020.

Najnowsza animacja studia Pixar. Tym razem przenosimy się do współczesnego świata zamieszkiwanego przez fantastyczne, bajkowe stworzenia. Razem z dwoma braćmi wyruszymy na niesamowicie zakręconą podróż w poszukiwaniu... magii!

kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk