Wystawa indywidualna ANDRZEJA SZOKI pt. „Dla Mamy”

12.08.2021

Andrzej_Szoka_kwiat_w_doniczce.jpg

Miejsce: Bałtycka Galeria Sztuki
Termin: 12.- 29.08.2021
Wernisaż: 12.08.2021 godzina:18;00

Andrzej Szoka studiował w pracowniach prof. Janiny Kraupe-Świderskiej i prof. Jerzego Nowosielskiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego prace prezentowane były podczas wielu wystaw w Polsce i poza granicami kraju.
W 2010 r., w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, artysta przygotował głośną instalację na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Obrazy Andrzeja Szoki znajdują się w kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii i USA. Oprócz pracy artystycznej, uczy on też rysunku młodych adeptów sztuki.

Na wystawie pn.: „Dla Mamy” zostaną zaprezentowane najnowsze prace artysty
w technice: akwarela, gwasz, akryl, olej oraz rysunki: ołówek, węgiel, pastel.
Kilka SŁÓW OD ARTYSTY: „Wszystkie prace są zadedykowane mojej zmarłej w kwietniu mamie za wszystko, co dla mnie zrobiła. W treści obrazów będzie portret, natura, pejzaż, martwa natura. Oprócz moich prac, zostaną zaprezentowane prace moich uczniów, którzy są studentami renomowanych uczelni artystycznych. Osoby te również wykonały obrazy przeznaczone dla swojej mamy.