Wystawa fotografii Wojciecha Druszcza pn.: „ Portret intymny”

11.05.2020

pobrane.jpg

druszcz.jpg

11.05.-30.06.2020 r.

Bałtycka Galeria Sztuki

Wystawa „Portret intymny„ to retrospektywa prac fotografika i fotoreportera Wojciecha Druszcza, powstałych w ciągu pół wieku jego pracy dla najpoważniejszych tytułów prasy krajowej i zagranicznej.
Są tu zdjęcia pokazujące życie codzienne w PRL robione dla tygodników „Kultura” i ”Literatura”, są migawki z okresu przemian ustrojowych w Polsce i w republikach ZSRR fotografowane dla Agence France Presse, AP czy Reuters’a, fragmenty reportaży dla Magazynu Gazety Wyborczej, a potem Polityki, są fotosy z planów filmowych i telewizyjnych. Wystawa jest kolażem różnych gatunków fotografii, w których dominującym motywem jest portret sytuacyjny, a zdjęcia łączy ze sobą historia 50 letniej aktywnościzawodowej fotografika Wojciecha Druszcza.