Znaczenie wód opadowych w mieście

02.12.2022

wody-opadowe-konferencja_full-hd.jpg

Zapraszmy na konferencję "Znaczenie wód opadowych w mieście na przykładzie Parku Kulturowego w Neubrandenburgu i Koszalinie, a zmiany klimatyczne. organizowaną w ramach projektu INT77 „Park rekreacyjno kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie", która odbędzie się 2.12.2022 r. w Galerii Amfiteatr (ul. Piastowska).

To ostatnie wydarzenie, które realizujemy w ramach projektu INT 77. W spotkaniu udział wezma studenci Politechniki Koszalińskiej.

Program:
11.00 – rozpoczęcie konferencji;
11.10 – wystąpienie Christopha Linke  dyrektor Państwowego Urzędu ds. Rolnictwa i Środowiska Pojezierza referat pt.:  Zmiany klimatyczne – wody gruntowe – sponge city;
11.40 – wystąpienie prof. dr hab. inż. Tomasza Heese inżynierii i ochrony środowiska.
referat. pt.: Retencja wód opadowych na terenach zurbanizowanych celem ograniczenia negatywnego wpływu powstawania powodzi błyskawicznych;
12.00 – przerwa
12.15 – wystąpienie dr inż. Katarzyny Pikuły
referat pt.: Z biegiem rzeki Dzierżęcinki - Historia i teraźniejszość;
12.35 – wystąpienie dr Katarzyny Lewickiej – Rataj
referat pt.: Wpływ zmiany  klimatu na zdrowie mieszkańców miast;
13.35 – spacer z przewodnikiem po  Parku Książąt Pomorskich w Koszalinie
- założenie parkowe w Koszalinie w dolinie rzeki Dzierżęcinki, pokrywające się z osią hydrologiczną miasta;
14.30 – podsumowanie i zakończenie konferencji.

Projekt: INT77 „Park rekreacyjno-kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie Event und Kulturpark Neubrandenburg und Koszalin” Dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).