Scena Eksperymentów Kabaretu Koń Polski

03.02.2023

kabaret-KP_a3.png

Zapraszamy Was na Scenę Eksperymentów Kabaretu Koń Polski.
03.02.2023 r., godz. 19:00, Club 105

Bilety: 40 zł/szt. dostępne na stronach: www.bilety.ck105.koszalin.pl i www.KupBilecik.pl

Występują: Leszek Malinowski, Waldemar Sierański, Maria Borzyszkowska.
Scena Eksperymentów Kabaretowych  jest w założeniu miejscem premier nowych skeczy i piosenek z repertuaru Kabaret Koń Polski, choć nie tylko…

To także przestrzeń, w której artyści Kabaretu zaprezentują już prezentowane numery, ale w zupełnie nowym ujęciu. Będą też na bieżąco komentować najnowsze wydarzenia w kraju. Najnowszy program nosi tytuł „Szklana Kula”.

Kabareciarze obiecują solidnie wymasować mięśnie brzucha wymagającej koszalińskiej publiczności, gdzie tradycje kabaretowe są wyjątkowe. Pojawi się też Marian i Hela w wyjątkowej odsłonie. Warto zatem śledzić zaskakujące kłusy i galopy Konia Polskiego w kameralnej salce Clubu 105 gdzie kabaret czuje się świetnie.

Kabaret Koń Polski rozpoczynał karierę w 1985 roku zdobywając Grand Prix I Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie. Potem była „Złota Szpilka” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru i wiele innych. Wyrosły z ruchu studenckiego kabaret kojarzony jest z ostrą satyrą polityczną, choć nie stroni od scenek obyczajowych ze słynną sagą rodzinną „Marian i Hela”. Wystąpił w kilkudziesięciu programach telewizyjnych. Jest gospodarzem największej imprezy kabaretowej w kraju –  Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. Ma na koncie dwa seriale telewizyjne „Badziewiakowie” i „Skarb Sekretarza” oraz jego wersji pełnometrażowej „Jest Sprawa” wg scenariusza Leszka Malinowskiego, który jest autorem większości tekstów zespołu. Na scenie oprócz Leszka Malinowskiego (Hela) występują Waldemar Sierański (Marian) oraz Maria Borzyszkowska (aktorka występująca wcześniej w Teatrze Muzycznym w Gdyni).

kup-bilet.png