Polsko-niemieckie warsztaty filmowe WORKSHOP: Młodzi i Film!

06.06.2022

MF_post_1.jpg

Festiwal Młodzi i Film stawia na debiutantów: nie tylko pokazuje pierwsze filmy młodych twórców, ale też inicjuje działania inspirujące kolejne pokolenia.

To zadanie zostanie zrealizowane podczas 6-dniowych warsztatów filmowych; wezmą w nim udział studenci z Polski i Niemiec.

Podczas zajęć młodzież pozna zasady konstruowania scenariusza filmowego i budowania postaci oraz założenia leżące u podstaw pracy nad filmem. Po części teoretycznej przyjdzie czas na praktykę – i stworzenie warunków planu filmowego, na którym uczestnicy będą jednocześnie aktorami, reżyserami, asystentami i oświetleniowcami. Produktem końcowym będzie film, który zostanie wysłany między innymi na festiwal REC w Berlinie.

To już kolejne warsztaty filmowe w dorobku producenta Festiwalu Młodzi i Film, czyli Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Wcześniejsza produkcja pt. „Berek” zdobyła m.in. Grand Prix 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21/ Up to 21” w Warszawie, nagrodę 10. Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” i 7. Ogólnopolskich Spotkań „Kameralne Lato”.

Kiedy? - 6-11 czerwca, w ramach Festiwalu Młodzi i Film
Gdzie? - w Koszalinie
Kto może wziąć udział? - młodzież w wieku 18-24 lata z Polski i Niemiec, liczba miejsc ograniczona!
Chcesz poznać więcej szczegółów i się zapisać? - wyślij maila na adres sylwia.purta@ck105.koszalin.pl