fb.png in.png yt.png tt.png

Koncert Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego pt. „Widzialność Marzeń” oraz wystawa pt. „Miniatury Janiny Garyckiej”

  1. Sala widowiskowa CK105
  2. Bilety: 
    50/55/65 zł
  3. Czwartek, 25.01.2024
  4. Godz. 18:00
kup bilet Czy ktoś z Państwa zna historię łączącą Teatr Dialog i Piwnicę pod Baranami w Krakowie?

Tę historię opowiemy Państwu 25 stycznia, w sali kina Kryterium CK105 podczas wystawy Miniatur Janiny Garyckiej oraz koncertu znakomitych artystów z Krakowa „Widzialność marzeń” – Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki.


Przed koncertem o godz. 18:00 będziecie Państwo Mogli zobaczyć wystawę „Miniatury Janiny Garyckiej”. Na koncert zapraszamy Państwa o godz. 19:00.

Janina Garycka, współzałożycielka „Piwnicy pod baranami”. Była również  kierownikiem literackim Piwnicy, scenografem, malarką, doktorem polonistyki. Niektórzy,  mówili o niej „Piotr w spódnicy”. Z Piotrem Skrzyneckim łączyła ich relacja, która umyka jakimkolwiek uproszczeniom. Niektórzy widzieli w niej miłość, dla innych było po prostu jasne, że Piotr i Janina byli dla siebie ważni. I tu zaczyna się nasza wspólna historia. Przyjaźniła się z założycielką Teatru „Dialog” Henryką Rodkiewicz i często odwiedzała Koszalin. Wizyty Janiny Garyckiej w Teatrze Dialog zaowocowały namalowaniem miniatur, które po raz pierwszy będą pokazane w formie wystawy – MINIATURY JANINY GARYCKIEJ.

Koncert muzyków i artystów z Krakowa - Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego, którzy przez lata byli filarami Piwnicy pod Baranami, zatytułowany „Widzialność marzeń”, to piosenki krakowskich kompozytorów. Usłyszymy m.in. utwory Zygmunta Koniecznego, Zbigniewa Preisnera, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Wodeckiego do słów wspaniałych poetów: Ewy Lipskiej, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Michała Zabłockiego, Adama Asnyka, Jacka Cygana i Janiny Garyckiej.


W koncercie występują:
Beata Rybotycka
Jacek Wójcicki

Michał Broszak - kontrabas
Michał Chytrzyński - skrzypce
Konrad Mastyło - piano

Bilety:
65 zł - parter sali widowiskowej
55 zł - balkon sali widowiskowej
50 zł - bilet grupowy dla 20-tu lub więcej osób (zapewne obojętnie gdzie czy na dole czy na górze).
 

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!
Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.
 
Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie" Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan" Włodzimierza Korcza.
Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej "Piwnicy pod Baranami") widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera" S.Spielberga, „Ostatni dzwonek" M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów" i „Urwisy z Doliny Młynów" oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej", galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.
 

Beata Rybotycka
Ukończyła PWST w Krakowie (1987 r.), Laureatka Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1991 r.).
Występowała w Starym Teatrze, w Piwnicy pod Baranami, w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie. 
Powszechnie znana aktorka – pieśniarka wykonuje przede wszystkim utwory znanych krakowskich kompozytorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego, do słów m. in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego. 
Wydała dwie płyty solowe: Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Szurum burum (współpraca z Jarosławem Śmietaną). Od 30 lat śpiewa w Nieszporach Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza. Ze Zbigniewem Preisnerem nagrała płytę Moje kolędy na koniec wieku, gdzie znajduje się jedna z najbardziej lubianych przez publiczność- Kolęda dla nieobecnych. 
W swoim artystycznym dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych m. in. Elianta w Mizantropie Moliera w reż. Krzysztofa Nazara (Stary Teatr), Księżniczka w Śnie srebrnym Salomei Juliusza Słowackiego w reż. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr). 
W Teatrze STU od 1990 r. W spektaklach w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego gra: Marię Timofiejewną Lebiadkin w Biesach Fiodora Dostojewskiego, Gertrudę w Hamlecie Williama Szekspira, Podstolinę w Zemście Aleksandra Fredry, Fräulein Schneider w Cabarecie Joe Masteroffa, Johna Kandera i Freda Ebba, Gertrudę w Błękitnych krewetkach Jacka Cygana, Anfisę w Trzech siostrach Antoniego Czechowa, Ewę Lipską w L do L i Sajetanę w Cnotach niewieścich albo dziwkach w majonezie wg Szewców Witkacego, Gospodynię w Weselu Stanisława Wyspiańskiego, Starą Królową w Labiryncie. Zwierciadło w zwierciadle oraz Goplanę Matkę w Balladynie Juliusza Słowackiego w reż. Krzysztofa Pluskoty i Damę z kluczem w Przyborach Wasowskiego w reż. Łukasza Fijała.
Śpiewała w filmie Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga.
Widzowie telewizyjni mogli ją oglądać w serialach M jak miłość oraz Majka.
Była pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Dramatycznym.
Występuje w autorskich recitalach oraz w spektaklach teatralnych. 
Nagrodzona: Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2005 r.), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2016 r.), Odznaką Honoris Gratia   (2016 r.) Studencką Nagrodę Teatralną Chodźże do Teatru dla Najlepszej Aktorki (2017 r.) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (2021 r.)
powrót
Centrum Kultury 105 w Koszalinie
ul. Zwycięstwa 105
75-001 Koszalin
NIP: 6691007320

Sekretariat
+48 94 347 57 01
sekretariat@ck105.koszalin.pl

Godziny otwarcia
biura: pn.-pt. w godz. 8:00-16:00
kino Kryterium: wg repertuaru
Logo CK105 Koszalin
© CK105 w Koszalinie. Wykonanie: Strony internetowe Koszalin