Dni Koszalina 2022: Wernisaż z okazji 10-lecia działalności sekcji plastycznych Centrum Kultury 105

22.05.2022

media_10_lat_Basia_FB.jpg

Centrum kultury 105 w Koszalinie zaprasza na otwarcie wystawy prac wykonanych przez uczestników zajęć plastycznych odbywających się w pracowni plastycznej CK 105 w Koszalinie pod kierunkiem Barbary Bieniek.

Jest to wyjątkowa, jubileuszowa prezentacja prac wykonanych przez osoby należace do zespołów od wielu lat. Obecnie sekcja plastyczna dla dorosłych składa się z czterech grup rysunku i malarstwa i jednej tkaniny unikatowej. Łącznie około 50 osób. Co jest godne podkreślenia, na spotkania pierwszych dwu grup uczęszczają osoby będące w sekcji od jej założenia w 2012 r., niedługo dołączyły pozostałe osoby. Sekcja tkaniny jest kontynuacją zajęć z rękodzieła i istnieje już prawie pięć lat. Uczestnicy zajęć są laureatami wielu konkursów i przeglądów zdobywając nagrody, laury i wyróżnienia na poziomie ogólnopolskim.

Wystawa prezentuje prace wykonane od września 2021r do końca maja 2022 r.
Zaprezentujemy prace wykonane różnymi technikami, są to: linoryty, akwarele, obrazy akrylowe, a także wykonane technikami mieszanymi. Można będzie również zobaczyć tkaniny.

Zapraszamy na wernisaż 22 maja 2022r. do Bałtyckiej Galerii Sztuki – hol Kina, na godzinę 12:00.
Wystawę można oglądać do 31 maja 2022 r.