Dni Koszalina 2022: bryska | Lanberry | Agnieszka Chylińska

dni-koszalina_miniatura.png

29 maja 2022r.
Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego, ul. Piastowska 7, Koszalin

Bilety: 10 zł - osoby do 18-ego roku życia, 20 zł - osoby powyżej 18-ego roku życia
Bilety dostępne: kasa oraz recepcja CK105, www.ck105.koszalin.pl/kupbilet, www.KupBilecik.pl
Obowiązuje Karta Dużej Rodziny.

kup_bilet.jpg

bryska.pngbryska
Mało kto ją widział, ale coraz wiecej osób słyszało. Ukrywająca twarz wokalistka bryska może pochwalić się w ostatnich miesiącach większą ilością premier, niż niejeden polski artysta. 20-Latka bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości, nie szczędzi gorzkich słów swoim eksom w balladach, w dynamicznych utworach porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie. Wszystko w takt melodii tak chwytliwych, że wkrótce będą nucić je wszyscy. Część z opublikowanych już piosenek - „panika”, „drama”, „odbicie” czy aktualny przebój „lato (pocałuj mnie)” w dwóch wersjach - trafiło właśnie na mini-LP „jestem bryska” umilające fanom oczekiwanie na pierwszą ‘bryską’ płytę długogrającą. Wydane wyłacznie na winylu wydawnictwo zawiera też premierowe nagrania ‘BFF’ i ‘neonowe laczki’, które umocnią tylko wizerunek bryskiej jako jednej z najciekawszych debiutantek roku 2021.

lanberry.pngLanberry
Wokalistka, kompozytorka,autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, zakochana w muzyce popowej,odważnie eksperymentująca także z szeroko pojętą elektroniką. Zadebiutowała w 2017 roku albumem zatytułowanym po prostu Lanberry. Kolejna płyta artystki, pt.miXtura, ukazała się w listopadzie 2018 roku, a rok 2020 przyniósł jej najnowszy album, zatytułowany Co gryzie Panią L?, który został uznany za najlepszą popową płytę roku (według portalu onet.pl).
Łącza liczba wyświetleń jej klipów w serwisie YouTube to ponad 100 mln! W serwisie Spotify – to prawie 30 mln!

chyliska.pngAgnieszka Chylińska
Polska piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna oraz autorka książek dla dzieci. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
W latach 1994–2003 była wokalistką zespołu O.N.A., którego twórczość klasyfikowana jest jako pop-rock, hard rock i heavy metal. Nagrania formacji rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, co uplasowało ją w czołówce polskiego rocka. W latach 2003–2006 wokalistka występowała w grupie Chylińska, która była projektem kontynuującym brzmienie z twórczości O.N.A. Od 2009 artystka solowa, wydała trzy albumy studyjne: Modern Rocking (2009), Forever Child (2016) i Pink Punk (2018). Pierwsze dwa wydawnictwa dotarły do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS. Za sprzedaż swoich otrzymała jedną potrójną platynową płytę, jedną platynową i jedną złotą.
Laureatka czterech Eska Music Awards, dwóch Superjedynek, Bursztynowego Słowika i Złotej Telekamery.