Dni Koszalina 2022: 35-lecie Zespołu Tańca Ludowego BAŁTK

28.05.2022

35_lat_Baltyk_wydarzenie_FB.jpg

W tym roku Zespół Tańca Ludowego Bałtyk obchodzi swoje 35 - lecie.
Z tej okazji zapraszamy Państwa na koncert zespołu, który odbędzie się
28 maja 2022, o godzinie: 18:00 w Amfiteatrze.

Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk”powstał w 1987 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Koszalinie pod nazwą Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mały Bałtyk”. Jego założycielem i choreografem do dnia dzisiejszego jest Bernadetta Durbacz. W 2007 roku grupa przyjęła nazwę Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk”.

W ciągu 35 lat istnienia Zespołu swoją przygodę z tańcem przeżywały setki uzdolnionych dzieci i młodzieży. Miały możliwość prezentować piękno polskiego folkloru na scenach Europy i Azji. Polskie tańce narodowe i regionalne podziwiali widzowie: Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Turcji, Włoch i byłej Jugosławii.

Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk” jest laureatem krajowych i międzynarodowych festiwali folklorystycznych. W 2002 roku otrzymał Dyplom Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej. Wielokrotnie też został nagradzany przez Prezydenta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Aktualni tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Bałtyk” to osoby w różnym wieku, połączone wspólną pasją propagowania polskiej kultury w folklorystycznym wydaniu.