Zapowiedzi

Zapowiedzi

03.02.2023

4.jpg


 

aftersun.jpg„Aftersun” -  od 3 lutego
Reż.: Charlotte Wells; Obsada: Paul Mescal, Francesca Corio, Celia Rowlson-Hall, Sally Messham; gat.:Dramat, Komedia; Wielka Brytania, USA 2022; 98 min.

Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji, które nagrywają na kasecie VHS, stają się sobie bliżsi, niż kiedykolwiek.

kup-bilet.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

masz_ci_los.jpg„Masz ci los!” -  od 3 lutego
Reż.: Mateusz Głowacki; Obsada: Izabela Kuna, Robert Wabich, Sonia Bohosiewicz, Rafał Rutkowski; gat.: Komedia; Polska 2023; 100 min.

Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz... Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest z gruntu dobry… ale nie, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze!

kup-bilet.png

 

 

 

 

 

 

 


 

Heaven_in_Hell.jpg„Heaven in Hell” - od 10 lutego (film przeznaczony dla widzów od 15 r.ż.)

Reż.: Tomasz Mandes; Obsada: Magdalena Boczarska, Simone Susinna, Katarzyna Sawczuk; gat.: Romans; Polska 2023.

Czy dojrzałej kobiecie wolno się szaleńczo zakochać i rzucić w wir namiętności? Czy atrakcyjny facet, o którym marzą dziewczyny, może wybrać starszą partnerkę, dając jej czułość i bliskość, za którymi ona tak bardzo tęskni? W "Heaven in Hell" Olgę i Maksa dzieli 15 lat różnicy. Ona to kobieta sukcesu, matka dorosłej córki. On - przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i łapiący każdą chwilę. Los postawił ich sobie na drodze, rozpalił zmysły i uwikłał w płomienny romans. Olgą targają skrajne uczucia: poczucie odpowiedzialności walczy z rodzącą się miłością, poczucie wstydu - z siłą namiętności, rozwaga - z tęsknotą za spontanicznością młodej dziewczyny. Maks zaczyna rozumieć, że beztroskie życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada. Jest pewien, że kobieta, którą spotkał jest miłością jego życia. Nie wie jednak, jak pokonać przeszkody na drodze do bycia razem. Kiedy głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, jeszcze bardziej skomplikują trudne wybory kochanków z "Heaven in Hell". Oboje kochają szalone żywioły, wiatr i gwałtowne morze. Czy odważą się skoczyć w nieznane?

kup-bilet.png

 

  

 

 


 

Asteriks_i_Obeliks_Imperium_smoka.jpg„Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” - od 10 lutego
Reż.: Guillaume Canet; Obsada: Guillaume Canet, Gilles Lellouche, Pierre Richard; gat.: Familijny, Komedia, Przygodowy; Francja 2023; 114 min.

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

kup-bilet.png

 

 

 

 

 

 


 

Kot_w_butach_Ostatnie_yczenie.jpg„Kot w butach: Ostatnie życzenie” - od 17 lutego
Reż.: Joel Crawford; gat.: Animacja, Komedia, Przygodowy; USA 2022; 100 min.

Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne "ostatnie życzenie" i przywrócić swoje dziewięć żyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wieloryb.jpg„Wieloryb” - od 17 lutego
Reż.: Darren Aronofsky; Obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins, Hong Chau; gat.: Dramat; USA; 117 min.

Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

filip_b1_A.jpg„Filip” - od 3 marca
Reż.: Michał Kwieciński; Obsada: Eryk Kulm jr, Victor Meutelet, Caroline Harting, Zoe Straub, Sandra Drzymalska; gat.: dramat, wojenny; Polska 2023, 125 min.

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart...

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ikea.png„Pokolenie Ikea” - od 3 marca
Reż.: Dawid Gral; Obsada: Bartosz Gelner; Michalina Olszańska, Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Romans; Polska 2023, 103 min.

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

8051708.3.jpg„Plan na miłość - 3-5 marca
Reż.: Shekhar Kapur; Obsada: Lily James, Shazad Latif, Shabana Azmi, Emma Thompson; gat.: Komedia romantyczna, Wielka Brytania 2023; 108 min.

Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe, filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z Internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath. Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima, sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć.

 

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font