Zapowiedzi

Zapowiedzi

06.05.2022

4.jpg


 

igrzyska_zwierzakw_-_od_6_maja.jpg„Igrzyska zwierzaków” – od 6 maja
Reż.: Ricard Cussó; gat.: Animacja; Australia / USA 2022; 88 min.

Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

fucking_bornholm.jpg„Fucking Bornholm” - od 6 maja
Reż.: Anna Kazejak; Obsada: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Grzegorz Damięcki;
gat.: Dramat / Komedia; Polska 2022; 95 min.

Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami?

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

boscy.jpg„Boscy” – od 14 maja
Reż.: Mariano Cohn / Gastón Duprat; Obsada: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martínez; gat.: Dramat / Komedia; Hiszpania 2021; 114 min.


Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez). Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i… akcja!”?

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 


 

Ksi_-_od_20_maja.jpg„Książę” – od 20 maja
Reż.: Roger Michell; Obsada: Jim Broadbent, Helen Mirren, Fionn Whitehead; gat.: Dramat / Komedia; Wielka Brytania 2022; 96 min.

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 


 

Detektyw_Bruno_-_od_27_maja.jpg„Detektyw Bruno” – od 27 maja
Reż.: Magdalena Nieć / Mariusz Palej; Obsada: Piotr Głowacki, Iwo Rajski, Karolina Gruszka; gat.: Familijny; Polska 2022.

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!

 

 

 

 

 


 

Downton_Abbey_Nowa_epoka.jpg„Downton Abbey: Nowa epoka” - od 27 maja
Reż.: Simon Curtis; Obsada: Hugh Bonneville, Jim Carter, Michelle Dockery; gat.: Dramat / Kostiumowy; USA / Wielka Brytania 2022; 125 min.

Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty. Nie oznacza to, że w Downtown Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

zloto.jpg„Złoto” – od 27 maja
Reż.: Anthony Hayes; Obsada: Zac Efron, Anthony Hayes, Susie Porter; gat.: Thriller; Australia 2022; 97 min.

Dwaj nieznajomi w trakcie podróży przez pustynię natrafiają na największy samorodek złota, jaki kiedykolwiek został znaleziony. Szybko opracowują plan wydostania grudy złota i jej ochrony. Pierwszy z mężczyzn wyrusza po niezbędny sprzęt. Drugi walczył będzie z przeciwnościami przyrody, dzikimi psami oraz tajemniczymi intruzami. A także z rosnącym przekonaniem, że został pozostawiony na pastwę losu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Elvis.jpg„Elvis”- od 24 czerwca
Reż.: Baz Luhrmann; Obsada: Austin Butler, Tom Hanks, Kodi Smit-McPhee; gat.: Biograficzny / Dramat / Muzyczny; USA / Australia 2022; 157 min.

Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

sonic-2-plakat-regularny-cut_7c13608dc5.jpg„Sonic 2: Szybki jak błyskawica” – od 24 czerwca
Reż.: Jeff Fowler; Obsada: James Marsden, Jim Carrey, Ben Schwartz; gat.: Animacja / Przygodowy; Japonia / USA 2022; 122 min.

Sonic to tak naprawdę niebieska kulka superenergii. Jego moc przyciąga złoczyńców, dlatego Sonic musiał uciec ze swej planety, w czym pomogły mu magiczne złote pierścienie. Znalazł się na zupełnie nowej planecie – Ziemi. Jeż i jego najlepszy przyjaciel Tom (James Marsden) łączą siły, aby powstrzymać geniusza zła – doktora Robotnika (Jim Carrey) przed planem przejęcia władzy nad światem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font