Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

17.05.2022

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety: 12 zł

9,5 zł - bilet w karnecie ulgowym
11 zł - bilet w karnecie normalnym 

Duch_niegw_17052022.jpg„Duch Śniegów” – 17 maja
Reż.: Marie Amiguet / Vincent Munier; Obsada: Sylvain Tesson, Vincent Munier, gat.: Dokumentalny; Francja 2022; 92 min.

Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

Memoria_24052022.jpg„Memoria” – 24 maja
Reż.: Apichatpong Weerasethakul; Obsada: Tilda Swinton, Elkin Díaz, Jeanne Balibar, gat.: Dramat; Chiny / Francja / Meksyk / Niemcy / Szwajcaria / Wielka Brytania / Kolumbia / Tajlandia / Katar 2022; 136min.

Huk. Metaliczny, głośny, przeszywający – jakby wydobywał się z wnętrza planety. Taki dźwięk prześladuje Jessicę (fenomenalna Tilda Swinton) – atakuje ją podczas bezsennych nocy, zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły? "Memoria" to transcendentalna, hipnotyzująca podróż – opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, o tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością, o współczesnym świecie, który wydaje się wyhodowany, sztuczny i który łatwo można zainfekować. To film-sen, film-odyseja, unikalne doświadczenie zmysłowe, dźwiękowe i duchowe. To film, który pozostaje w widzu na zawsze.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 


 

Oboki_mierci_31052022.jpg„Obłoki śmierci - Bolimów 1915” – 31 maja
PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z REŻYSEREM IRENEUSZEM SKRUCZAJEM.
Reż.: Ireneusz Skruczaj; Obsada: Mirosław Zbrojewicz, Jarosław Kostrzewa, Agnieszka Palka; gat.: Fabularyzowany dokument; Polska 2020; 65 min.

„Obłoki śmierci - Bolimów 1915” to pełnometrażowy, fabularyzowany film dokumentalny opowiadający o narodzinach broni chemicznej z polskiej perspektywy. Film relacjonuje przebieg jednych z pierwszych ataków gazowych w dziejach, do których doszło w trakcie I Wojny Światowej, w samym sercu współczesnej Polski - pod Bolimowem.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

mala_mama.jpg„Mała Mama” – 14 czerwca
Reż.: Céline Sciamma; Obsada: Joséphine Sanz, Gabrielle Sanz, Nina Meurisse; gat.: Dramat / Fantasy; Francja 2021; 72 min.

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes "Portretu kobiety w ogniu", w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

trzy_pietra.jpg„Trzy piętra” – 21 czerwca
Reż.: Nanni Moretti; Obsada: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher; gat.: Dramat / Komedia; Francja / Włochy 2021; 119 min.

Nanni Moretti przeplata trzy historie - jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości (prowadzący pod wpływem alkoholu syn surowego sędziego powoduje śmiertelny wypadek). "Trzy piętra" to również wzruszająca, uniwersalna opowieść o murach, które skrywają tajemnice, są niemym świadkiem chwil pięknych i tragicznych.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

sekret_madeleine_collins.jpg„Sekret Madeleine Collins” – 28 czerwca
Reż.: Antoine Barraud; Obsada: Virginie Efira, Quim Gutiérrez, Bruno Salomone; gat.: Thriller; Belgia / Francja / Szwajcaria 2021; 102 min.

Judith prowadzi podwójne życie przemieszczając się między Szwajcarią a Francją. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje córkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Stopniowo krucha równowaga oparta na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach zaczyna niebezpiecznie wymykać się spod kontroli. Judith postanawia mimo wszystko brnąć w to dalej, chociaż oznacza to przyprawiającą o zawrót głowy eskalację zdarzeń.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font