Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

27.09.2022

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety: 12 zł – jednorazowy, 11 zł – bilet w karnecie


 

vortex.jpg
 27 września 
„Vortex”

Reż.: Gaspar Noé; Obsada: Dario Argento, Françoise Lebrun, Alex Lutz; gat.: Dramat; Francja / Belgia / Monako 2021; 135 min.

Przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

DKF_4.10_Cicha_ziemia.jpg4 października
„Cicha ziemia”
Reż.: Agnieszka Woszczyńska; Obsada: Dobromir Dymecki, Agnieszka Żulewska, Jean-Marc Barr; gat.: Dramat; Polska / Czechy / Włochy 2022; 113 min.

Anna (Żulewska) i Adam (Dymecki) wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DKF_11.10_Simona.jpg11 października
„Simona”
Reż.: Natalia Koryncka-Gruz; gat.: Dokumentalny; Polska 2022; 91 min.

Kim naprawdę była Simona Kossak - legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny - słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do prastarej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić innym istotom żyć. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 


 

DKF_18.10_IO.jpg18 października
„IO”
Reż.: Jerzy Skolimowski; Obsada: Sandra Drzymalska, Isabelle Huppert, Lorenzo Zurzolo; gat.: Dramat; Polska 2022; 86 min.

Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DKF_24.10_Johnny.jpg25 października
„Johnny”
Reż.: Daniel Jaroszek; Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Magdalena Czerwińska; gat.: Biograficzny; Polska 2022; 119 min.

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

kup_bilet.jpg

 

 

 

 

 

 

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font