Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Non popcorn”

07.02.2023

dkf_non_pop_logo.jpg

Godz. 18:00
Bilety: 12 zł – jednorazowy, 11 zł – bilet w karnecie


 

W_trjkcie.jpg7 lutego
„W trójkącie”

Reż.: Ruben Östlund; Obsada: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson; gat.: Dramat, Komedia; Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy 2022; 150 min.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl i Yaya, ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię.

kup-bilet.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Chleb_i_sl.jpg14 lutego
„Chleb i sól”
Reż.: Damian Kocur; Obsada: Tymoteusz Bies, Jacek Bies, Dawid Piejko; gat.: Dramat; Polska 2022; 100 min.

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium. Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

kup-bilet.png

 

 

 

 

  


 

Till.jpg21 lutego
„Till”
Reż.: Chinonye Chukwu; Obsada: Danielle Deadwyler, Jalyn Hall, Frankie Faison; gat.: Biograficzny, Dramat; USA 2022; 130 min.

Rok 1955, Missisipi. Emmett Till, czternastoletni czarnoskóry chłopiec, spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy skali napięć na tle rasowym, pozwala sobie na drobny żart w stosunku do białej kobiety. Następstwa okazują się tragiczne – Emmett zostaje brutalnie zamordowany. Jego matka, Mamie Till, podejmuje heroiczną walkę o sprawiedliwość i przekuwa druzgocącą żałobę w działanie.

kup-bilet.png

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Duchy_Inisherin.jpg28 lutego
„Duchy Inisherin”

Reż.: Martin McDonagh; Obsada: Colin Farrell, Brendan Gleeson, Kerry Condon; gat.: Dramat, Komedia; Irlandia, USA, Wielka Brytania 2022; 114 min.

"Duchy Inisherin" to opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica i Colma. Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczony Pádraic za wszelką cenę próbuje zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhán i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik. Niestety, wszelkie wysiłki Pádraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie będzie już odwrotu…

kup-bilet.png

 

 

 

  

 

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font