Oferta filmowa dla szkół

Oferta filmowa dla szkół

04.03.2022

szkoa_w_kinie.png

Ups2_Bunt_na_Arce_26.03_KMW.jpg„Ups2! Bunt na Arce” (PRZEDSZKOLE oraz KLASY I-III)
Reż.: Toby Genkel / Sean McCormack; gat.: Animacja / Przygodowy; Irlandia / Luksemburg / Niemcy 2020; 85 min.

Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

potworna-rodzinka-2-potworna-rodzinka-2-plakat-w-kinach-scaled.jpg„Potworna rodzinka 2” (KLASY I-III oraz IV-VI)
Reż. Holger Tappe; Gat. Animacja, Komedia, Przygodowy; Niemcy / Wielka Brytania 2021; 103 min.

Po ostatnich przygodach rodzina Wishbone’ów wróciła do normalnego życia pełnego mniejszych i większych kłopotów. Mały Max jako najniższy w klasie znów musi znosić żarty kolegów, a nastoletnia Fay nie może się pogodzić z faktem, że jej koleżanki są bardziej utalentowane. Tata znów tonie w morzu zawodowej nudy, a mama próbuje wykrzesać iskierkę ciepła, by rozpalić ogień domowego ogniska. Mimo to Wishbone’ów nie może zabraknąć na ślubie ich ukochanej Baby Jagi z upiornie uroczym Renfieldem. Niestety uroczystość zakłóci wtargnięcie Mili Starr Łowczyni Potworów, która sprzed samego ołtarza porwie wystrojoną Babę Jagę. W tej sytuacji rodzinka znów musi stać się potworna!

 

 

 

 

 

 

 

 


 

sing2new.jpeg„Sing 2” (KLASY I-III oraz IV-VI)
Reż.: Garth Jennings; gat.: Animacja / Komedia / Musical; USA 2021; 110 min.

Buster (Matthew McConaughey) i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie tearu Crystal w olśniewającym mieście Redshore. Ale bez koneksji, Buster i jego ekipa - w tym świnka Rosita (Reese Witherspoon), jeżozwierzyca Ash (Scarlett Johansson), goryl Johnny (Taron Egerton) i nieśmiała słonica Meena (Tori Kelly) i oczywiście niezwyły Gunter (Nick Kroll) muszą zwrócić uwagę światowej sławy agencji - Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka - Jimmy’ego Crystala (Bobby Cannavale).

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Skarb_Mikoajka.jpg„Skarb Mikołajka” (KLASY IV-VIII)
Reż.: Julien Rappeneau; Obsada: Ilan Debrabant, Audrey Lamy, Jean-Paul Rouve; gat.: Familijny / Komedia; Francja 2021; 103 min.

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

 

 

 

 

 

 

 


 

Chopiec_z_chmur_KMW_26.02.jpg„Chłopiec z chmur” (KLASY IV-VIII)
Reż.: Nicolas Vanier; Obsada: Jean-Paul Rouve, Mélanie Doutey, Louis Vazquez; gat.: Przygodowy; Francja 2019; 113 min.

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem, wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wiki_i_jej_Sekret_KMW_19.02.jpg„Wiki i jej Sekret” (KLASY IV-VIII)
Reż.: Denis Imbert; Obsada: Shanna Keil, Vincent Elbaz, Marie Gillain; gat.: Familijny / Komedia; Francja 2021; 87 min.

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

GIEREK_rep.jpg„Gierek” (KLASY VII-VIII, SZKOŁY ŚREDNIE)
Reż.: Michał Węgrzyn; Obsada: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz; gat.: Biograficzny; Polska 2022; 140 min.

Sekrety i tajemnice domu I sekretarza KC PZPR. Film z przełomową historią Polski w tle. Akcja filmu toczy się w latach 1970 – 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Smierc-na-Nilu-plakatnew.jpg„Śmierć na Nilu” (SZKOŁY ŚREDNIE)
Reż. Kenneth Branagh; Obsada: Kenneth Branagh, Gal Gadot, Armie Hammer; Gat. Kryminał; USA / Wielka Brytania 2022; 127 min.

Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

 

 

 

 

 

 

 


 

Sonata.jpg„Sonata” (SZKOŁY ŚREDNIE)
Reż. Bartosz Blaschke; Obsada: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Jerzy Stuhr; Gat. Biograficzny/Dramat; Polska 2021; 118 min.

Historia opowiedziana w filmie „Sonata”, choć niewiarygodna, to jednak wydarzyła się naprawdę. Grzegorz Płonka, po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców, wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego, odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać na pianinie „Sonatę Księżycową” Beethovena.

 

 

 

 

 

  

 

 


 

Cmon_Cmon_DKF_08.02.jpg„C’mon C’mon” (SZKOŁY ŚREDNIE)
Reż.: Mike Mills; Obsada: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman; gat.: Dramat; USA 2021; 108 min.

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także Joaquina Phoenixa, który w "C’mon C’mon" zagrał swoją pierwszą od czasów "Jokera" rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  • Bilety dla uczniów od 10 zł.
  • Opiekunowie grup otrzymują bezpłatne wejście na seans oraz zaproszenie na kawę.
  • Szczegóły oferty oraz rezerwacje: tel. 94 347 57 37/03, dorota.tarasiewicz@ck105.koszalin.pl

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font