Oferta filmowa dla szkół

Oferta filmowa dla szkół

04.11.2022

szkoa_w_kinie.png

swierzy-poster02299.jpg9.02.2023 r. | godz. 10:00
KRYTERIUM LEKTUR: „Wesele” (SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)

Reż.: Andrzej Wajda; Obsada: Ewa Ziętek, Daniel Olbrychski, Andrzej Łapicki, Wojciech Pszoniak; gat.: Dramat / Kostiumowy; Polska 1973; 102 min.

Mistrzowska adaptacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego, dokonana przez Andrzeja Wajdę. Odpowiedni klimat epoki został stworzony poprzez kolorystykę, scenografię, kostiumy ale również, a może przede wszystkim przez muzykę. Mistrz Wajda w doskonały sposób obsadził w rolach aktorów, którzy stworzyli niezapomniane, wręcz życiowe kreacje. Obraz jest przesiąknięty charakterystyczną dla Wyspiańskiego symboliką, tajemniczością i niejednoznacznymi postaciami. "Wesele" to lektura obowiązkowa dla każdego Polaka.

Bilety: 12 zł
Szczegóły oferty oraz rezerwacje: (94) 347 57 03/36/37 lub kryterium@ck105.koszalin.pl 

 
 

Jeyk_i_przyjaciele.jpg„Jeżyk i przyjaciele” (PRZEDSZKOLA)
Reż. Regina Welker/Nina Wels; Gat. Animacja/Komedia/Przygodowy; Niemcy 2019; 89 min.

Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna języczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

kopciuszek.jpg„Kopciuszek i kamień życia” (PRZEDSZKOLA)
Reż.: Alice Blehart; gat.: Animacja / Komedia / Przygodowy; USA 2022; 86 min.

Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Niestety żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

mama_mu.jpg„Mama Mu wraca do domu” (PRZEDSZKOLA)
Reż.: Christian Ryltenius; gat.: Animacja; Szwecja 2021; 63 min.

Mama Mu to krowa nietypowa! Ciekawska, zabawna i zawsze wyluzowana. Jednak wizyta światowego bociana zmusi ją do odpowiedzi na ważne pytanie: Czy mała farma jest w stanie pomieścić wszystkie jej przygody?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Guliwer.jpg„Guliwer” (PRZEDSZKOLA oraz SZKOŁY PODSTAWOWE)
Reż.: Ilya Maksimow; gat.: Animacja/Przygodowy; Ukraina/Cypr 2021; 90 min.

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Chopiec_z_chmur.jpg„Chłopiec z chmur” (SZKOŁY PODSTAWOWE)
Reż.: Nicolas Vanier; Obsada: Jean-Paul Rouve, Mélanie Doutey, Louis Vazquez; gat.: Przygodowy; Francja 2019; 113 min.

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem, wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

lena.jpg„Lena i Śnieżek” (SZKOŁY PODSTAWOWE)
Reż.: Brian Herzlinger; Obsada: Melissa Collazo, Michael Perl, Robert Knepper; gat.: Familiny/Komedia; USA 2021; 90 min.

Para niezdarnych złodziejaszków kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

serce_dbu.jpg„Serce dębu” (SZKOŁY PODSTAWOWE)
Reż.: Laurent Charbonnier/Michel Seydoux; gat.: Dokumentalny; Francja 2022; 80 min.

Dawno, dawno temu był sobie liczący dwieście dziesięć lat dąb, który był filarem swojego królestwa... Ten widowiskowy film przygodowy ma niezwykłą obsadę: wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Johnny.jpg„Johnny” (SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)
Reż.: Daniel Jaroszek; Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Anna Dymna; gat.: Biograficzny; Polska 2022; 119 min.

Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ania.jpg„Ania” (SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)
Reż.: Michał Bandurski / Krystian Kuczkowski; Obsada: Krystyna Przybylska, Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk; gat.: Dokumentalny; Polska 2022; 93 min.

Inspirująca historia Anny Przybylskiej - odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Ania mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka, spełniona w każdej z tych ról. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, sama opowie czym był dla niej sukces, piękno i sens życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 ORP_Orze_plazma_FHD.jpg„Orzeł. Ostatni Patrol” (SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)

Reż.: Jacek Bławut; Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Tomasz Ziętek, Rafał Zawierucha; gat.: Dramat, Wojenny; Polska 2022; 104 min.

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Orleta_plakat.jpg„Orlęta. Grodno ‘39” (SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)
Reż.: Krzysztof Łukaszewicz; Obsada: Jowita Budnik, Leszek Lichota, Bartłomiej Topa; gat.: Wojenny; Polska 2022; 104 min.

„Orlęta. Grodno ‘39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

chrzciny.jpg„Chrzciny” (SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)
Reż.: Jakub Skoczeń; Obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt; gat.: Komedia obyczajowa; Polska 2022; 88 min.

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  • Bilety dla uczniów od 10 zł.
  • Opiekunowie grup otrzymują bezpłatne wejście na seans oraz zaproszenie na kawę.
  • Szczegóły oferty oraz rezerwacje: tel. 94 347 57 37/03, dorota.tarasiewicz@ck105.koszalin.pl

< powrót

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font