Dni Koszalina 2022: „Jakub, Mimmi i gadające psy" - seans z ukraińskim dubbingiem

29.05.2022

seans-ukraina_miniatura.png

W ramach Dni Koszalina serdecznie zapraszamy na darmowy seans bajki pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy” z ukraińskim dubbingiem.

Pokaz odbędzie się 29 maja o godz. 12:00 w kinie Kryterium.

W całym okresie trwania wojny w Ukrainie do Polski przybyło już ponad 2 miliony uchodźców. Wśród nich znaczny procent stanowią dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom coraz liczniejszej grupy osób z Ukrainy Kino Kryterium przygotowało specjalny seans filmowy z ukraińskim dubbingiem pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Bezpłatny seans możliwy jest dzięki partnerstwu Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz Kina Dzieci. Mamy nadzieję, że udział w seansie wywoła na twarzach najmłodszych uśmiech oraz pomoże im chociaż na chwilę zapomnieć o tym co przeżyły.

У рамках Кошалинських днів, щиро запрошуємо всіх на безкоштовний перегляд мультфільму з українським дубляжем - „Якуб, Мімі та собаки, якi вмiли говорити”.

Показ відбудеться 29 травня о год. 12:00 у кінотеатрі Kryterium.

За весь час війни з Україні до Польщі прибуло понад 2 мільйони біженців. Значний відсоток з них становлять діти. Беручи до уваги потреби щораз чисельнішої групи осіб з України, кінотеатр Kryterium підготував спеціальний кіносеанс з українським дубляжем під назвою - „Якуб, Мімі та собаки, якi вмiли говорити”.
Безкоштовний перегляд став можливим, завдяки партнерству Stowarzyszenia Kin Studyjnych та Kina Dzieci. Маємо надію, що відвідування сеансу викличе на обличчях наймолодших посмішку, тим самим допоможе їм хоч на хвилину забути про пережите.

Jakub_Mimmi_i_gadajce_psy_4-1.jpg„Jakub, Mimmi i gadające psy”

Reż. Edmunds Jansons; Gat.: Animacja / Familijny / Przygodowy; Polska/Łotwa 2019, 70 min.

Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…
10-letni Jakub przyjeżdża na tydzień na przedmieścia Rygi, gdzie zatrzymuje się u kuzynki Mimmi. Dziewczynka z niechęcią wprowadza go w swój świat. Wkrótce jednak chłopiec zawiera niezwykłą znajomość z… gangiem gadających psów. Pewnego dnia jeden ze zwierzaków zostaje porwany, a ukochany park Mimmi przejmuje inwestor. Dzieci i psy podejmują wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i czworonoga.
Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

„Якуб, Мімі та собаки, якi вмiли говорити”
Pеж. Edmunds Jansons, Польща, Латвія (Polska, Łotwa) 2019 / 72’ (6+).

10-річний Якуб приїжджає на тиждень у передмістя Риги, де зупиняється у своєї двоюрідної сестри Мімі. Дівчинка неохоче вводить його у свій світ. Однак скоро хлопчик знайомиться з… бандою собак, які говорять. Одного дна хтось викрадає одну із собак, а ще інвестор забирає улюблений парк Мімі. Діти та собаки починають спільно боротися, щоб врятувати друга та улюблений парк.