Fala 2015

Wystawa interdyscyplinarna FALA

 

Bałtycka Galeria Sztuki

wernisaż-20 listopada 2015

termin wystawy - 20 listopada 2015 - 4 stycznia 2016

Nie byłoby tych dziesięciu już interdyscyplinarnych wystaw, gdyby nie Bałtycka Galeria Sztuki. To jedno z najważniejszych miejsc w Koszalinie, w którym stale eksponowana jest sztuka współczesna. Kalendarz wystaw sięga kilkunastu miesięcy, co oznacza, że jest w czym wybierać i że sztuka żyje, mimo kryzysu.

Galeria rozpoczęła działalność we wrześniu 2000 roku. Miejsce jest przystosowane do eksponowania różnorodnych dzieł sztuki - zarówno tych tradycyjnych (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia), jak i sztuki multimedialnej. Posiada wielopunktowe oświetlenie halogenowe i jarzeniowe o najwyższym współczynniku oddawania barw.

Powierzchnię wystawową tworzy salon Galerii oraz hol kina Kryterium. Wśród bardzo wielu ekspozycji, jakie proponuje Galeria, szczególne miejsce zajmuje „Fala”, wystawa interdyscyplinarna, która gromadzi i prezentuje współczesną sztukę i jej trendy. Rokrocznie w wystawie uczestniczy około 40 artystów z Polski i zagranicy, którzy konfrontują swoje dokonania artystyczne. Wyjątkowość tego wydarzenia w świecie artystycznym sprawia, że co roku możemy gościć nowych artystów, którzy wnoszą kolejne wartości artystyczne. Wystawa „Fala” jest nieocenionym miejscem wymiany koncepcji, działań i dotyczących sztuki w naszej rzeczywistości.

Coroczne spotkania w salonie wystawienniczym konfrontują wzajemnie artystów i ich twórczość co doprowadza do nowych komunikatów artystycznych w różnych formach. Jak co roku na wystawie będą prezentowane prace z malarstwa, rysunku, multimediów, fotografii, rzeźby, instalacji, ceramiki oraz performance.


Pierwsza wystawa nosiła nazwę "Rapsa i przyjaciele" i od samego początku jej ideą była prezentacja nowych trendów w sztuce współczesnej, przez artystów z różnych środowisk artystycznych Polski, z czasem od 2008 roku zapraszani byli również z zagranicy. Pomysłodawcami projektu byli Centrum Kultury 105 w Koszalinie, obecny dyrektor Paweł Strojek i kurator wszystkich edycji wystawy Izabela Madajczyk oraz Krzysztof Rapsa również występujący w roli kuratora.


Ekspozycja faktycznie stała się „tyglem sztuki”, gdzie wywodzących się z różnych środowisk kulturalnych artyści w sposób gwałtowny tworzą wybuchową mieszankę form, języka i narracji artystycznej.

 

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font