Wystawa indywidualna Beaty Cedrzyńskiej pn. "Malarstwo/rysunek 1999 - 2014"

Termin wystawy: 10.10.2014 - 16.11.2014 r.
Wernisaż odbył się: 10.10.2014 r . godzina: 18:00

Beata Cedrzyńska urodzona w Gdańsku. Dyplom na gdańskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Grafiki uzyskała w 1999 roku. Promotorem jej dyplomu była prof. Teresa Miszkin. Współpracowała z kierunkiem Edukacji Artystycznej (MINOS) na ASP w Gdańsku w latach 2002 -2012. W 2011 roku uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Promotorem jej pracy doktorskiej „Figuracja Ciało i duch” był dr hab. Jarosław Bauć. Obecnie zatrudniona w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Gdańsku jako adiunkt prowadzący pracownię Rysunku i Malarstwa. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Prace prezentowały między innymi takie galerie jak: Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Galeria Sztuki w Legnicy, Galeria Kaas w Innsbrucku, Dworek Sierakowskich w Sopocie, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Galeria Sandhofer w Innsbrucku i Salzburgu, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Galeria Sztuki im. J. Tarsina w Kaliszu, Galeria Brotzinger Art w Pforzheim – Niemcy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Bałtycka Galeria Sztuki w Koszalinie, Galeria Test w Warszawie, Galeria pod Plafonem we Wrocławiu, BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, Bielsko - Białej, Bydgoszczy, Rzeszowie, Wałbrzychu, Tarnowie i Szczecinie.

Laureatka:
10 Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych “PROMOCJE „99“
Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Nagroda Marszałaka Województwa Dolnośląskiego
Nagrody kwartalnika artystycznego FORMAT
Nagrody publiczności
Nagrody Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska S. A.
Laureatka wyróżnienia honorowego w dziedzinie malarstwa oraz nagrody magazynu “Joung“ na I Międzynarodowym Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych “ Zdarzenia “ Europa ‘ 2000 , Tczew.
Laureatka wyróżnienia w dziedzinie malarstwa I Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Trójmiasto‘ 2001
Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni GRAND PRIX VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej „Barwy i Faktury” Gdynia 2011 w dziedzinie malarstwo, za pracę „Wejrzenie”

WYSTAWY INDYWIDUALNE:
2014 „Sen – Mara” Galeria Sztuki „Warzywniak”, Gdańsk
2014 “Nie - portret” Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Kalisz
2013 "Symfonia barw" u Muzykuff, Gdynia
2013 "Malarstwo" Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Gdańsk
2013 "Odbicia II" Galeria Sandhofer, Salzburg, Austria
2013 "Sen” Nowy Dom Jabłkowskich, Warszawa
2012 „Odbicia” Galeria Sandhofer, Innsbruck, Austria

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font