Spotkanie autorskie z Anką Grupińską

17 października o godzinie 18:00 w Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyło się spotkanie autorskie z Anką Grupińską, autorką książek "Ciągle po kole. Rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego", "12 opowieści żydowskich" i "Odczytanie listy. Opowieści o powstańcach żydowskich".
Spotkaniu towarzyszył pokaz zdjęć przedwojennej i wojennej Warszawy.
Spotkanie poprowadził: Piotr Pawłowski

ANKA GRUPIŃSKA
Anka Grupińska jest pisarką, dziennikarką, reportażystką, współautorką wystaw, autorką i koordynatorką projektów historii mówionej. Współpracowała z pismami podziemnymi, była współzałożycielką i wydawczynią poznańskiego „Czasu Kultury”. W 1991 roku ukazała się jej książka Po kole. Rozmowy z żydowskimi żołnierzami, wznowiona w zmienionej wersji w roku 2000 oraz 2013 pod tytułem Ciągle po kole. Rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego. Opublikowała też m.in. książki Najtrudniej jest spotkać Lilit. Opowieści chasydzkich kobiet,  Odczytanie listy. Opowieści o powstańcach żydowskich i Buntownicy. Polskie lata 70. i 80. (wraz z Joanną Wawrzyniak).