Good Vibe Festival powraca!

logo_gvf.jpg
W dniach 16 i 17 maja, w koszalińskim Domku Kata przy ul. Grodzkiej 3 zagrału zespoły reprezentujące takie style jak soul, funk, hip hop. Koncerty startowały o godzinie 20:00.

Zgodnie z zapowiedziami, bardzo dobrze przyjęty ubiegłoroczny festiwal Good Vibe, doczekał się kontynuacji. Założenia imprezy pozostały niezmienne.

Na scenie Domku Kata mają się prezentować młode, polskie zespoły reprezentujące pozytywne, “czarne” brzmienia z pogranicza funku, soulu i hip hopu. Festiwal organizowany przez Centrum Kultury 105 odbędzie się w dniach 16 i 17 maja. Pierwszego dnia zagrały dwa zespoły: Eugeniusz Kowalski i Flue. Pierwsza grupa przyjechała z Poznania i zaprezentowała ciepłe, łagodne r&b z bardzo ciekawym wokalem Michała Sobierajskiego. Flue przyjechali aż z Krakowa i zagrali bardziej tanecznie oraz dodali skrecz Dja Plasha. Drugi dzień był pokazem umiejętności skreczu wielokrotnych mistrzów w tej dziedzinie czyli grupy Modulators w skład której wchodzą: Dj Eprom, DJ Ben i Dj Krótki. Muzycy zaprezentują najwyższy światowy poziom turntablismu, czyli sztuki władania gramofonem i mikserem. Na sam koniec zagrał zespół Rasmentalism w składzie Ras, Ment i Dj Tort. Ostatnia płyta Ramentalism pt. „Za młodzi na heroda” została uznana przez wielu za najlepszy album rapowy w Polsce w roku 2013. Wszystkie bilety na koncerty tej grupy sprzedają się na pniu. Ostatnio zostali także ogłoszeni jako artyści na festiwal Open’er. Good Vibe Festival rozwija skrzydła i staje się nową mocną marką Koszalina.

16 maja zagrali:

Eugeniusz Kowalski (band)
FLUE

17 maja zagrali:
Modulators
Rasmentalism

Afterparty:
16 maja - Centrala Artystyczna
17 maja - Klub Plastelina

Partnerzy festiwalu:
Druklin
kreatywnie.org
HO::LO
forgood | Agencja Kreatywna
Kawiarnia Pauza Koszalin
Skyw

Patroni medialni:
Radio Koszalin
Gk24.pl
Głos Koszaliński
Tygodnik "Teraz Koszalin"
MM Koszalin
Gra Muzyka
Telewizja MAX
Good Time Radio
soulbowl.pl

TEGOROCZNE ZESPOŁY:

1422670_766637036685302_186716750_n.jpg

EUGENIUSZ KOWALSKI

Zespół stworzony przez poznańskich muzyków oscylujących wokół muzyki Soul oraz R&B. Teksty dotyczą przeróżnych aspektów i problemów życia współczesnego człowieka- wykreowanego przez nas Eugeniusza K. Podczas krótkiej działalności udało mu się zyskać II nagrodę w WFFM jak i zdobycie sympatii internautów oraz najwyższe uznanie wybitnych muzyków i dziennikarzy muzycznych, w konkursie SKODA AUTO MUZYKA. Dzięki temu zespół miał zaszczyt wystąpić podczas koncertu finałowego w studiu im. Agnieszki Osieckiej  Radiowej Trójki wraz w ponownym występie podczas Audycji Piotra Stelmacha "Offensywa" w Radiowej Trójce. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką Epką.

Skład Zespołu:
Michał Sobierajski – wokal,piano, synth, muzyka, słowa
Fryderyk Szulgit - gitara, sound effects, aranżacja
Paweł Stachowiak - gitara basowa, aranżacja
Andrzej Konieczny - perkusja, synth, sound effects, aranżacja

2.jpg

FLUE = FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC

Połączenie czterech całkiem rożnych osobowości dało mieszankę wybuchową, której owocem jest autorski materiał, nawiązujący stylistycznie do muzyki lat 70/80 - brudny funk, jazz, hip hop, disco. Każdy koncert jest przygodą, która nigdy nie wygląda tak samo. Częste odejścia od form utworów, improwizacje czy też charakterystyczne brzmienie to element wspólnej pasji.

Za cały bałagan odpowiadają Marcin Przeplasko a.k.a DJ Plash, Piotr Bolanowski, Grzegorz Sipiora oraz Patryk Dobosz

Połączenie instrumentów klawiszowych, basu, perkusji, padów perkusyjnych, gramofonów oraz samplera jest czymś pomiędzy oldschoolem, a nowoczesnością. 

Kiedy mija już prawie rok od założenia zespołu, grupa na swoim koncie ma liczne koncerty, które od pierwszej imprezy cieszyły sie dużym zainteresowaniem. Oprócz zwykłych koncertów, zespół brał również udział w imprezach bboyowych, na których wykonywali swoje utwory z charakterystycznymi breakami w trakcie finałów konkursów tańca breakdance.Latem 2013 muzycy postanowili zarejestrować swój autorski materiał w studiu. Efekty pracy będzie można usłyszeć już niebawem.

modulators_fot_BidiCoKrci.jpg

MODULATORS

Instrumentalny HIP HOP na samplerach, analogowym sprzęcie, gramofonach i taśmie - czyli Modulators i Insert Coin.

Co kryje się pod nazwą Modulators?Jest to projekt stworzony przez Dj Eproma - producenta, dj'a, turntablistę, który zdobył w 2007 roku 2 tytuły Mistrza Świata federacji IDA. Pozostały człon Modulatorów tworzą najwybitniejsi polscy turntabliści czyli Dj Ben oraz Dj Krótki. Na płycie także gościnnie udzielili się także: Dj Krime, Dj Falcon oraz Pan Zimna Łapa.

Płyta powstała w ciągu dwóch weekendów sierpnia 2012. Jest to materiał bardzo spontaniczny, aczkolwiek spójny co do kompozycji i brzmienia. Wszystkie bity są produkcji Eproma, który dał się już niejednokrotnie poznać jako analogowy freak i miłośnik old schoolowych instrumentów. Płyta utrzymana jest w konwencji tru schoolowego hip hopu rodem z lat 90'tych. Nie brakuje na niej także kilku elektronicznych kompozycji. 
Insert Coin to podróż do lat 90'tych gdzie skrecze były na porządku dziennym i znajdowały się w każdym szanującym się kawałku hip hopowym.

Skład Zespołu:
DJ Eprom
DJ Ben
DJ Krótki 

fot_Marcin_Grabski.jpg

Rasmentalism

To klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: "Dobra muzyka ładne życie" (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), "Duże Rzeczy" z W.E.N.Ą. oraz "Hotel Trzygwiazdkowy”. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP. W ciągu kilku lat obecności na scenie rapowej, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, za każdym razem wypełniając kluby po brzegi.

Najnowszy album “Za młodzi na Heroda” ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a często najlepszej rapowej płyty AD 2013 w Polsce. We wszystkich podsumowaniach dotyczących muzyki rap (m.in. Onet.pl, CGM, Popkiller, T-Mobile Music) album Rasmentalismu był wymieniany w najlepszej trójce. Obecność w ogólnopolskich mediach jest tego najlepszym dowodem. Zespół gościł już w Radiowej Trójce (w notowaniu Hirka Wrony płyta zajęła 1 miejsce), TVP1, a recenzja w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej nie pozostawia wątpliwości co do jakości albumu: “To hip-hop naturalny, organiczny, stonowany. Niby prosty, a jednak wyrafinowany”. Duet został także nominowany - w kategorii muzyka - do nagrody SUPERHIRO 2013, przyznawanej osobom, miejscom i wydarzeniom, które w danym roku szczególnie mocno zaznaczyły się na popkulturalnej mapie Polski. Aktualnie Ras i Ment w towarzystwie Torta (klawisze) promują album “Za młodzi na Heroda” koncertując w całym kraju. Wypada dodać, że bilety na ich show sprzedają się w tempie błyskawicznym.

RELACJA Z KONCERTÓW

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font