Koncert jazzowy Kamil Piotrowicz Quintet

Kamil Piotrowicz Quintet to formacja jazzowa założona na początku 2014 roku w Gdańsku. W skład zespołu wchodzi pięciu muzyków: Kamil Piotrowicz (fortepian/kompozycje), Emil Miszk (trąbka), Piotr Chęcki (saksofon tenorowy), Michał Bąk (kontrabas), Sławek Koryzno (perkusja). Grupa wystąpi z własnym, autorskim materiałem - kompozycjami Kamila Piotrowicza. 
11 kwietnia (piątek) o godzinie 20:00 do sali widowiskowej CK105 odbył się koncert tego młodego zespołu.

O zespole:
Kamil Piotrowicz
Urodzony w Koszalinie. Obecnie student pierwszego roku kompozycji/aranżacji jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wielokrotny uczestnik Hanzy Jazz Festiwal oraz współtwórca Koszalińskiego Bałtyckiego Klubu Jazzowego.
Laureat IV Ogólnopolskiego Konkursu Jazzowego "Rck Pro Jazz" w Kołobrzegu - nagroda indywidualna za oryginalne kompozycje oraz aranżację własnych utworów (wraz z Kamil Piotrowicz Sextet).
Laureat II Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji i Improwizacji Jazzowej "Jazz Na Wsi" - nagroda specjalna za kompozycje/aranżację od sekcji akompaniującej "Stryjo".
Jego Kompozycja "Between Me And You" znalazła się w audycji Jana Ptaszyna Wróblewskiego "Trzy Kwadranse Jazzu".

Emil Miszk
Od wielu lat związany z trójmiejską sceną jazzową. Świetny solista jak również kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym, który z łatwością odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Założyciel zespołu AlgoRhythm. Na codzień współpracuje z takimi formacjami jak: Jan Konop Big Band, Critical Level Piotra Kułakowskiego, Quartet - North Piotra Lemańczyka.

Piotr Chęcki
Student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Macieja Sikały. Laureat wielu nagród zarówno w muzyce klasycznej jak i jazzowej m.in: nagroda Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, nagrody z Big Bandem prof.Leszka Kułakowskiego w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Nowy Tomyśl), pierwsza nagroda na SJ jazz festiwal w Szczecinku z zespołem SEKSTANS, wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie młodych zespołów jazzowych w Gdyńskim klubie ucho z zespołem Sekstans oraz z zespołem AlgoRhythm, finał European Jazz Contest z zespołem Algorhythm oraz I nagroda na RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych prowadzonych przez światowej sławy muzyków takich jak: Seamus Blake, Clarence Penn, Kurt Rosenwinkle, Krzysztof Urbański, Leszek Żądlo. Jest członkiem wielu zespołów i projektów takich jak: AlgoRhythm, Sekstans, Orkiestra Daniela Nosewicza, Big Band Leszka Kułakowskiego, Sławek Koryzno Sextet.

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font