Majówka 2014 „Rodzina na podożynkach”

Tegoroczna Majówka odbyła się na terenach podożynkowych. Jak co roku było wiele atrakcji, koncertów oraz imprez towarzyszących. Dodatkowo 4 maja w Parku Książąt Pomorskich odbyły się dwie gry miejskie.

1 maja
Scena:
12:00 – Rozpoczęcie imprezy-muzyka mechaniczna
13:00 – Początek przeglądu zespołów weselnych:
       13:00 – Non Stop
       13:50 – B&B Bogdan i Beata
       14:40 – Caro
15:30 – występ zespołu Przylesianie
17:00 – GWIAZDA WIECZORU - koncert zespołu Trubadurzy
18:00 – Zakończenie imprezy

Imprezy towarzyszące:
12:00 – pokaz zabytkowych samochodów
14:00 – STREFA CK105 – Bądź gwiazdą "Trendów"
16:00 – ognisko z kiełbaskami

2 maja
Scena:
12:00 - Rozpoczęcie imprezy-muzyka mechaniczna
13:00 – DJ Odys
14:00 – Zumba Kids – prowadzenie Anna Wojnarowska
14:30 – Zumba Fitness – prowadzenie Anna Wojnarowska
15:15 – koncert zespołu Tarantella Underground
17:00 – GWIAZDA WIECZORU - koncert zespołu Mesajah
19:00 – zakończenie imprezy

Imprezy towarzyszące:
12:00 – Wynieś graty ze swej chaty
12:00 – dzień z mediami
13:00 – malowanie 100-metrowej flagi
14:00 – STREFA CK105 – Bądź gwiazdą „Trendów”, malowanie twarzy, biało-czerwone malowanie – warsztaty plastyczne
16:00 – grochówka dla każdego

3 maja
Scena:
12:00 – Rozpoczęcie imprezy-muzyka mechaniczna
13:00 – Centrum Kultury 105 prezentuje:
        13:00 – Mini Studio Poezji i Piosenki (Ewa Turowska, S. Drywa)
        13:50 – Studio Artystyczne Poezji i Piosenki (E.R. Kowalewscy)
        14:20 – Studium wokalne (D. Słobodzian)
        14:50 – Jantarowy Kwiat (A. Buszta)
        15:40 – Koszalin Canta (E.Szereda)
17:00 – GWIAZDA WIECZORU- koncert zespołu DeRzuki
18:30 – zakończenie imprezy

Imprezy towarzyszące:
12:00 – Kino dla rodziny w Kinie Kryterium, bajka pt. „Turbo” (cena biletu: 5 zł)
14:00 – STREFA CK105 – Bądź gwiazdą „Trendów”, Mój pupil – konkurs plastyczny dla dzieci
15:00 – konkurs na najsympatyczniejszego zwierzaka Koszalina

4 maja
Miejsce: Park Książąt Pomorskich
10:00-12:00 MAŁA GRA MIEJSKA - DLA RODZIN
12:30-16:00 DUŻA GRA MIEJSKA

Rodzinna Gra Miejska była przeznaczona dla rodzin z małymi dziećmi (ok. 5-9 lat). Start i meta ustawiono przed Filharmonią Koszalińską. W Parku Książąt Pomorskich na graczy czekały postacie nawiązujące do historii miasta. Postaci te miały przygotowane zadania, po wykonaniu których, gracze mogli zaliczać kolejne etapy w grze. Na mecie, dla uczestników przygotowane zostały upominki.

Druga, trudniejsza gra miejska, odbyła się tego samego dnia o godzinie 13:00. Zapisy chętnych rozpoczęły się pół godziny wcześniej. Start i metę ustawiono przed Filharmonią. Na terenie całego miasta zostało rozwieszonych 20 punktów (tzw. lampionów). Każdy z graczy otrzymał mapkę z zaznaczonymi lampionami. Lampiony znajdujące się najdalej od centrum miasta były warte więcej punktów niż te w centrum. Na każdym lampionie zapisano dwuliterowy kod, który trzeba było przepisać na arkusz gry. Gracze najpóźniej mogli zgłosić się na mecie o godzinie 15:00. Wygrała osoba, która otrzymała najwięcej punktów. W grze nie można było korzystać z samochodów, rowerów i autobusów. Dla najlepszych na mecie przygotowane były upominki. 

 

GŁÓWNE KONCERTY:

trubadurzy_www.jpg

1 maja, godz. 17:00
Wystąpi zespół "Trubadurzy"

Miejsce: Tereny podożynkowe
Wstęp wolny

Trubadurzy to jedna z kilku legend polskiego rocka. Zespół powstał w Łodzi w 1965 roku a jego członkami byli wtedy Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtman, Jerzy Krzemiński i Bogdan Borkowski, zaś wokalistką Sława Mikołajczyk. Ten pierwszy, na poły amatorski okres to zdobycie lokalnej popularności i nagranie tytułowej piosenki do serialu "Wojna domowa".

Prawdziwa kariera grupy rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy do tworzącej się Grupy NO TO CO przeszli Krzemiński i Borkowski, a do pozostałych trzech muzyków dołączył kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista Ryszard Poznakowski. Ten ostatni był już wtedy czołową postacią naszej estrady - muzycznym szefem Czerwono-Czarnych, autorem wielu szlagierów z piosenką "Mały książę" na czele. Niewątpliwie Poznakowski wyprowadził Trubadurów na szerokie wody, a jednocześnie wpłynął na rozkwit ich talentów, zwłaszcza wokalnych. Grupa szybko dała się poznać za sprawą pierwszych hitów takich jak "Przyjedź mamo na przysięgę", "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno". Oszczędność, by nie powiedzieć ubóstwo w warstwie instrumentalnej zespół nadrabiał znakomitą, ekspresyjną wokalizą czterech czystych, męskich głosów, używanych z nadmierną czasem egzaltacją. Dzięki temu jednak przez lata Trubadurzy uchodzili za najlepiej śpiewający zespół, a przez to mający charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne brzmienie, nagrali kilkanaście płyt, w tym " złote "i " platynowe " oraz zagrali kilka tysięcy koncertów w kraju i na świecie.


mesajah_www.jpg

2 maja o godz. 17:00
Wystąpi Mesajah
Miejsce: Tereny podożynkowe
Wstęp wolny

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor,  znany jest również jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz, z którym w 2003 roku rozpoczął swoją przygodę z muzyką. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie równoległej solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta okazała się sukcesem, podobnie jak promujący ją utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem stąd”, a rok później, w czerwcu 2013r. światło dzienne ujrzała „Brudna Prawda”.Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on bowiem wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych form, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Dzięki temu jest on autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie. Obecnie Mesajah pracuje nad kolejną solową płytą i nieprzerwanie koncertuje w Polsce i zagranicą.


derzuki_www.jpg

3 maja o godz. 17:00
Wystąpi zespół DeRzuki
Miejsce: Tereny podożynkowe
Wstęp wolny

Choć The Beatles nie istnieją już 44 lata, to ich muzyka jest ciągle żywa, coraz to nowe pokolenia poznają ich nieśmiertelne utwory. Czwórka koszalińskich muzyków, zdecydowała się na przygotowanie własnych wersji przebojów czwórki z Liverpoolu i gra je na różnych imprezach, przed różną publicznością, ale zawsze uśmiechniętą. Wszyscy, którzy kochają „I Want to hold Your hand”, „Please Please Me”, „Love Me Do”, „Drive My Car” czy „Hey Bulldog” powinni pojawić się 3 maja na terenach podożynkowych, aby posłuchać tych i innych evergreenów Wielkiej Czwórki. W ich role wcieli się piątka : Daniel Burzyński-perkusja i śpiew, Maciek Sztyma, Tomek Szewczyk-gitary (m.in. Kalosz Laszlo), Waldek Suchomski-gitara, śpiew (Ivona), Kuba Grabski - bas i śpiew (Mr Zoob). 

 

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font