Magnus Lindgren

MAGNUS LINDGREN - wybitny szwedzki instrumentalista zagrał koncert w kinie Kryterium.

SKŁAD ZESPOŁU: 

MAGNUS LINDGREN - saksofon tenorowy, flet, klarnet, rhodes piano
ERIC SODERLIND - gitara (Szwecja)
MAGNUM COLTRANE CENA - bass, wokal (USA)
IKIZ ROBERT - perkusja (Turcja)

MAGNUS LINDGREN urodził się w Vasteras, Szwecja w 1974 roku. Grę na saksofonie rozpoczął już w wieku 13 lat. Jest gruntownie wykształcony muzycznie - gimnazjum muzyczne Vasteraz Music, potem College of Music w Sztcholmie.
Pierwsze znaczące turnee odbył w wieku 18 lat z Peter Johannesson Quintet i Herbie Hancock'iem. Współpracował z takimi muzykami jak: Joe Sample, Wilton Felder, James Ingram, Bob Mintzerem,Barbara Hendricks.
Jego debiutancki album "Way Out" nominowany był do szwedzkiej Grammy. W 2001 nagrodę tę otrzymał album "Open Paradise". W tym samym 2001r. Lindgren został szwedzkim, jazzowym muzykiem roku. W 2006 wygrał szwedzki Django d'Or. Zlecono mu napisanie muzyki do uroczystości związanych z przyznaniem nagród Nobla.
Ostatni album "Jazz Batucada" inspirowany jest muzyką brazylijską. Muzyk przebywał w Ameryce Południowej i tam nagrał tę płytę z udziałem muzyków brazylijskich.
Od lekkich dźwięków samby, do złożonych kompozycji, Lindgren fascynuje nowym stylem elektrycznej muzyki improwizowanej.
Muzyka Magnusa znalazła się również w ścieżce dźwiękowej najnowszego filmu dok. z Festiwalu "Młodzi i Film-Koszalin 2011",reż.Edyta Wróblewska - premiera we wrześniu podczas 30 już edycji tej imprezy.
http://www.magnuslindgren.com/

Fot. Marcin Torbiński

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font