Koncert w ramach 35-lecia CK 105

10 marca 2011r odbył się kolejny koncert z cyklu 35 lat CK 105. 
Wystąpili: MILONGA BALTICA i Orkiestra Akordeonowa AKORD. 


MILONGA BALTICA - trójmiejski kwartet grający tradycyjne argentyńskie tango. Zespół powstał w 2006 roku, jego pomysłodawcą i założycielem jest akordeonista Paweł Nowak. Zespół zajmuje się różnymi odmianami tanga argentyńskiego, m.in.: tango criollo, nuevo, choć sami muzycy przyznają, że ich ulubionym stylem jest szybka i wesoła nastrojem milonga. W repertuarze kwartet posiada kompozycje m.in. takich twórców jak: A.Troilo, A. Villoldo, J.Plaza, A.Piazzolla.

Jak wiadomo w ostatnich latach tango przeżywa swój renesans i powstało w związku z tym wiele tangowych projektów, jednak członkowie zespołu Milonga Baltica postanowili stworzyć własną współczesną wizję tanga, która niewątpliwie nawiązuje do tradycyjnych brzmień z lat 20 ubiegłego wieku. Odpowiedni repertuar, nowoczesne aranżacje oraz sposób prowadzenia koncertów sprawiają, że występy zespołu przeradzają się w niepowtarzalną wycieczkę po świecie tanga. Wielka przyjaźń łączy zespół z licznymi klubami tanecznymi w Polsce, czego efektem są liczne milongi z muzyką na żywo, które cieszą się ogromną popularnością wśród tancerzy i miłośników tanga. Swoją muzyką kwartet nawiązuje do stylistyki argentyńskich orkiestr tipica.
Priorytetem zespołu jest stylowe granie argentyńskiego tanga we współczesnych aranżacjach. Kwartet ma na koncie liczne występy na festiwalach, imprezach tanecznych czy plenerowych, w klubach zarówno w kraju, jak i za granicą.

Członkowie Milonga Baltica:
- Paweł Nowak - akordeon / accordina / bandoneon (absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsk)
- Tomasz Siarkiewicz - skrzypce
- Tamara Niekludow - fortepian
- Dariusz Gutomski - kontrabas.
To muzycy solowi, orkiestrowi i kameraliści koncertujący w całej Europie (Rosja, Estonia, Litwa, Białoruś, Francja, Niemcy, Szwecja, Dania, Hiszpania, Grecja i Szwajcaria). 

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font