Festiwal Kulinarny Ulica Smaków

7 lipca 2012 r. na placu przy koszalińskim Amfiteatrze odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kulinarnego Ulica Smaków. Tegoroczny projekt został dofinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. 

Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 przywitaniem wszystkich uczestników przez Zastępcę Prezydenta Pana Przemysława Krzyżanowskiego oraz przez gwiazdę gotowania Izabelę Kapiasovą. Zaraz potem na scenie pojawił się zespół Dudikapela, który wykonuje muzykę biesiadną. Podczas imprezy odbywały się konkursy dla publiczności z nagrodami, koncert Mini Studia Poezji i Piosenki oraz prezentacje i degustacje dań zaproszonych do udziału w imprezie restauracji oraz kucharzy z Niemiec. 

Motywem przewodnim w tym roku był miód i wszystko co jest z nim związane. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni koszalińscy i okoliczni pszczelarze zrzeszeni przy Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Koszalinie oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Wyspy Uznam. 

Werdyktem jury I miejsce zdobyły: restauracja Park Caffe oraz restauracja Bergmühle. II miejsce zajęli: restauracja Viva Italia oraz Stowarzyszenie Kucharzy z Neubrandenburga.

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font