XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę, 10.01.2010r.na placu przed Politechniką Koszalińską.

Postanowiliśmy po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej. Kiedy rok temu mówiliśmy o diagnostyce onkologicznej małych dzieci, okazało się, że dotknęliśmy niezwykle ważnego, ale także trudnego tematu. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Naszą ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (zebraliśmy ok. 40 mln zł).

Oprócz głównego celu Finału, zebranie w czasie styczniowej akcji środki pozwolą Fundacji w dalszym ciągu prowadzić i w pełni finansować trzy ogólnonarodowe programy medyczno-edukacyjne
badamy wszystkim noworodkom słuch, 
leczymy bezdech, 
ponad milion uczniów szkół podstawowych nauczyliśmy udzielania pierwszej pomocy.

Źródło: STRONA WOŚP

 

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font