16. edycja Wystawy Interdyscyplinarnej FALA

25.11.2022

fala_1200X628.jpg

Temat: Droga 16. edycja wystawy interdyscyplinarnej FALA
Miejsce: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtycka Galeria sztuki i Galeria Amfiteatr.
Termin: 25.11. - 31.12.2022 rok.
Wernisaż: 25.11. 2022 rok godzina: 18:00.

Pobierz katalog

16.edycja wystawy interdyscyplinarnej Fala to przede wszystkim spotkanie artystów i ich indywidualnych postaw twórczych z widzem. Zebrane na wystawie prace pokazuje obiekty które zerwały z najczęściej konwencjonalnym pojmowaniem sztuki, i skupiają  się na powstających w ostatnim czasie projektach tworzonych najczęściej  w nieformalnych nurtach artystycznych.

Wystawa prezentuje dzieła, które poprzez poszukiwanie form i strategii wypowiedzi artystycznej adekwatnej do aktualnych czasów. Tematem przewodnim tegorocznej wystawy fala jest DROGA.

Wystawa adresowana jest do każdego widza zainteresowanego sztuką współczesną, szczególnie zaś do tych, którzy chcą zrozumieć sztukę i artystów awangardowych.

W wystawie prezentują swoje prace niżej wymienieni artyści:

Agata Pełechaty, Agnieszka Sieńkowska, Adreas Guskos, Ania Sieńkowska, Beata Cedrzyńska, Beata Maria Orlikowska, Dariusz Przewięźlikowski, Dawid Pieniawski, Dorota Kęstowicz, Edyta Dzierż, Ela Stankiewicz, Greta Grabowska,  Grzegorz Funke, Jacek Kanior, Jakub Wilczyński, Janusz Zigmański, Katarzyna Jantoszak, Katarzyna Zwolak, Tomasz Majewski, Marcelina Cedrzyńska, Marcin Jędrzak, Arek Marcinkowski, Mirek Koprowski, Mariusz Krół, Mirek Synak, Monika Zawierowska – Łozińska, Dorota Popowicz – Majewska, Krzysztof Rapsa, Wal Jarosz, Wojtek Szwey, Zuzanna Darosz, Ksenia Andrejewna, Oktawia vel Kodziejczyk,  Grzegorz Otulakowski, Anna Cwojdzińska, Hanka Krasińska – Eberhardt, Ola Gołdyn – Witkowska, Paulina Kminikowska, Blanka Kętowicz.