Amfiteatr

AKTUALNE WYDARZENIA

cennik_amfiteatr.png


 

 

  

Odwiedź oficjalną stronę projektu INT77

Modernizacja i wyposażenie Amfiteatru

W latach 2018-2021 przeprowadzono modernizację koszalińskiego Amfiteatru im. Ignacego Jana Paderewskiego, w ramach projektu Interreg Va „Park rekreacyjno-kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie” oraz wyposażono w nowoczesny sprzęt techniczny ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

tablice.png

 

 

 

 

Centrum Kultury 105 w Koszalinie w październiku 2016 roku złożyło wspólnie z partnerem niemieckim z Neubrandenburga projekt do INTERREGU VA do program Natura i Kultura pt.: „Park rekreacyjno – kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie” na sfinansowanie modernizacji amfiteatru. Wartość projektu wynosi 13.410.513,33 PLN brutto – kwota dofinansowania - 7.246.381,28 PLN.
 

Umowa na realizację Projektu została podpisana przez obie strony w Neubrandenburgu w Urzędzie Miasta dnia 18.10.2018 r. Stronę polską reprezentował Prezydent Miasta Piotr Jedliński i Dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie Paweł Strojek, a stronę niemiecką Nadburmistrz Miasta Neubrandenburga Silvio Witta.

W wyniku projektu nastąpi zarówno rewaloryzacja i dopasowanie funkcji użytkowych miejskich założeń parkowych ponieważ modernizowane obiekty po stronie polskiej jak i niemieckiej usytuowane są w parkach, jak również wspierać się będzie transgraniczną wymianę na niwie kulturalnej.

 

Zaplanowano w partnerstwie polsko-niemieckim 11 działań miękkich:

 • debata dot. strategii działań w zakresie komunikacji ze społeczeństwem;
 • Hanza Jazz Festiwal;
 • warsztaty filmowe;
 • Festiwal Akordeonowy;
 • wystawa interdyscyplinarna artystów;
 • Festiwal Kulinarny Ulica Smaków;
 • konferencja o ogrodach;
 • Plener rzeźbiarski;
 • konkurs pisarski;
 • powstanie filmu video o współpracy;
 • projekt „adoptuj pszczołę”.

29.07.2019 r. w CK 105  podpisano umowę na realizację z wykonawcą –  Firma BUDIMEX SA. Inwestycja ma kosztować -  36.877.701,06 PLN.  

na_www__plansz_interreg.jpg


Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku. Twórcami projektu byli Marian Czerner i Andrzej Katzer, którzy otrzymali zlecenie zaprojektowania miejsca, gdzie będzie mógł się odbywać istniejący od 1970 Festiwal Chórów Polonijnych.

Wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu zaprojektowali amfiteatr składający się z budynku, w którym mieści się scena i widownia na 4500 miejsc. Wykonawcą inwestycji było Koszalińskie Przedsiębiorstwo Budowlane, a pracami kierował inż. Andrzej Boniek. W związku z planami, aby Koszalin w 1975 był stolicą dożynek krajowych, jedną z inwestycji było dobudowanie do istniejącego amfiteatru zadaszenia. Jan Filipkowski, profesor Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie zaprojektował jedyny w swoim rodzaju dach. W zamyśle projektanta lekki łuk wsparty na rozciągniętych linach ma symbolizować tęczę, jest to unikatowe rozwiązanie, które sprawia że zadaszenie zdaje się unosić w powietrzu. W ścianę budynku zawierającego scenę i rozkładany ekran wmurowano tablicę upamiętniającą patrona amfiteatru Ignacego Jana Paderewskiego.
 

 


 

KONTAKT

Manager Amfiteatru:
Agnieszka Majchrzak
wyślij e-mail

Z-ca managera:
Jarosław Góral
wyślij e-mail

Technika:
Jarosław Wilczek
wyślij e-mail

Mulitmedia:
Tomasz Badowski
wyślij e-mail

„Scena Młodych”:
Radosław Czerwiński wyślij e-mail
Anna Stefanowska wyślij e-mail

Bałtycka Galeria Sztuki Amfiteatr:
Izabela Madajczyk
wyślij e-mail

bip.png   logo_cikit.png   hanza_logo-napis.png   mif-logo.png

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font