Jan Lebenstein 1930 – 99

Jan Lebenstein 1930 – 99

31.01.2020

Figura_osiowa_1959_akwarela_tusz_piro_papier_34x49_cm_kolekcja_Urszuli_i_Piotra_Hofman-2.jpg

Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtycka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę
Jan Lebenstein 1930 – 99

Termin: 31 stycznia – 29 lutego
Wernisaż: 31 stycznia godzina: 18:00

„Wystawa zorganizowana została przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart. Obrazy pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów: Urszuli i Piotra Hofman, Marii i Marka Pileckich oraz kolekcjonera z Sopotu”

Wystawa została pomyślana jest jako obszerna retrospektywa prac tego wybitnego polskiego artysty, zbiegająca się z 90-tą rocznicą jego urodzin. W jej ramach prezentowane są różnorodne dzieła Jana Lebensteina, należące do zbiorów polskich kolekcjonerów: Marii i Marka Pileckich, Urszuli i Piotra Hofman oraz kolekcjonera z Sopotu. Ekspozycja, traktując w sposób wieloaspektowy, drogę twórczą i postać artysty, zawiera 70 jego dzieł: obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i grafik, pochodzących z różnych okresów jego działalności.

Całość ma na celu zaprezentowanie twórczości artysty, jako jednej z najważniejszych figur, w polskiej sztuce, drugiej połowy XX w. Wystawa została zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie i przygotowana, do prezentacji w Centrum Kultury 105 w Koszalinie, we współpracy z Agencją Zegart.

Logo_Zegart_jpg.jpg

Warstwa_1.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk