Generacja 39,5 i 10 lat debiutanckiej płyty Pampeluny - NOWA DATA

Generacja 39,5 i 10 lat debiutanckiej płyty Pampeluny - NOWA DATA

04.06.2021

PAMPELUNA_LOGO.png

4 czerwca 2021 r.
Godz. 19:00
Club105

Festiwalowi stuknęła 40-tka, a pierwsza płyta Pampeluny skończyła 10 lat. Wspomniany zespół zaprasza Was na urodziny krążka do Clubu105 w CK105.

Podczas koncertu zagramy nowy materiał i sporo numerów, których dotąd nigdy nie graliśmy. Dodatkowo z okazji 10-lecia płyty „La Curva” wystąpi pierwszy skład zespołu! - zdradza Julia Motyl, gitarzysta i wokalista składu.

Wraz z Pampeluną na scenie pojawi lokalny Kaboom!

Bilety (20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu) do nabycia w kasie i recepcji CK 105, poprzez stronę ck105.koszalin.pl i KupBilecik.pl

UWAGA! Z powodów bezpieczeństwa i sanitarnych limit dostępnych w sprzedaży biletów wynosi 100 sztuk!

W przypadku zaostrzenia rygorów sanitarnych związanych z pandemią, które to rygory pojawić się mogą bliżej daty koncertu, możliwe jest przeniesienie terminu koncertu na inny, bardziej dogodny, nieobwarowany rygorystycznymi obostrzeniami.PAMPELUNA1.jpg

Pampeluna – to polski zespół pochodzący z Koszalina grający muzykę z pogranicza rock/metal. Energia sceniczna, charyzma muzyków, potrójny wokal i śpiewanie w językach latynoskich to cechy charakterystyczne tego składu. Ich koncerty przepełnione są pozytywną energią, radością i spontanicznością, a wszystko to osadzone jest na dobrym fundamentalnym brzmieniu ciężkich gitar.

Zadebiutowali na scenie w 2007 roku, w którym to wzięli udział w ośmiu festiwalach podczas których wywalczyli jedenaście nagród, konkurując z ponad 1000 zespołów!
Polska scenę muzyczną od początku zaatakowali z wielkim zapałem, i szybko odnosili sukcesy. Na swoim koncie mają ponad 400 koncertów na różnych scenach w całej Polsce, oraz wspólne występy z Papa Roach, Acid Drinkers, Proletaryat, TSA, Jelonek, Oddział Zamknięty, Mech, Flapjack czy Czesław Śpiewa.

W kwietniu 2010 roku, ukazała się debiutancka płyta zespołu zat."La Curva". W lipcu tego samego roku Pampeluna wystąpiła na dużej scenie podczas XVII Przystanku Woodstock, gdzie zagrała koncert dla ponad pół milionowej publiczności.
Trzy lata później ukazał się drugi album studyjny zespołu zat.”777” wydany przez Metal Mind Production.

Z okazji jubileuszu X- lecia zespołu ekipa z Koszalina nagrała kolejny album studyjny „Bunt”. Jesienią zespół wyruszył w trasę koncertową promującą swój nowy album. Zagrał kilkanaście koncertów wraz z zespołem Closterkeller promującym swój nowy album „VIRIDIAN”.

Więcej o zespole: https://www.facebook.com/Pampeluna/


 

Kaboom.jpg

KABOOM! - nazwa zaczerpnięta z komiksów. Symbolizuje energię, nagłe narodziny myśli. Metaforycznie wybuch może być zarówno niszczycielski jak również jest początkiem życia. Tym wszystkim koszaliński zespół zaraża publiczność od 2005 roku.
Grupa powstała po koncercie poświęconym pamięci zmarłego przyjaciela. Leszek i Radek postanowili tworzyć dalej i kroczyć muzyczną drogą, którą podążali razem z Tomkiem „Tośką” Szelągiem, który na początku 2005 r. odszedł.

Przez cały okres istnienia grupa była kwartetem. Często zmieniali się perkusiści. W 2014 r. zespół kończył nagrywanie płyty, ale nastąpiły zawirowania w składzie i grupa wpadła w letarg, z którego mogła się nie wybudzić. Kapelę wyrwał z niego nowy członek zespołu, który pojawił się na horyzoncie pod koniec 2014 r. Po kolejnych perturbacjach w składzie zespół wkroczył w 2015 r. jako trio. Zespół ma na koncie debiutancką płytę „Dycha” i EP-kę pt. „Przepraszam” nagraną już w trzyosobowym składzie.

Obecny Skład:
Leszek – gitara, voc.
Radek – voc., git. basowa
Filip – perkusja

Nagrody:
I miejsce - Festiwal Rockowy „Generacja” 2006 Koszalin
I miejsce - Festiwal Rockowy „Ost-Rock” 2007 Ostróda
W 2013 r. Kaboom! wziął udział w 6. edycji programu Must Be The Music. Grupa otrzymała 4 głosy „TAK” od jury.

Nagroda specjalna od Piotra Metza (skrzynka piwa) przyznana podczas
30. edycji Międzynarodowego Przeglądu WSZYSCY ŚPIEWAMY NA ROCKOWO (2017 r.)

Więcej o zespole: www.facebook.com/KaboomKaboomBoom

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font