Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film”

08.07.2020

logo_zff1200x657.jpg

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.06.2020 r. Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film”
rozpoczyna XII nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego produkcjom filmowym.
W ramach konkursu o wsparcie ubiegać się mogą m.in. filmy fabularne, dokumentalne, animowane czy etiudy filmowe.

Wnioski o wsparcie produkcji filmowych można składać do 28.07.2020 r.
Regulamin konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej Funduszu www.pomeraniafilm.pl w zakładce Regulamin.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 30.09.2020 r.

Donatorami Funduszu są: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin i Prezydent Miasta Koszalin. Działania realizowane w ramach Funduszu mają na celu promocję Województwa Zachodniopomorskiego, a w szczególności Gminy Miasto Szczecin i Gminy Miasto Koszalin.

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film od 2009 r. działa w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W ubiegłym roku obchodził 10-lecie istnienia. Przez dziesięć lat z jego środków wsparZFF "Pomerania Film" rozpoczyna XII nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego produkcjom filmowym cie otrzymały m. in. takie filmy , jak „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego, „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza czy nagrodzony na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej.