XVI Hanza Jazz Festiwal

XVI Hanza Jazz Festiwal
godz. 20:00,  sala widowiskowa CK 105 w Koszalinie
Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz
„Nasza Miłość” feat. Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Andrzej Święs, Krzysztof Dziedzic. Koncert promujący nową płytę.

godz. 20:00, sala widowiskowa CK105 w Koszalinie
Koncert Unleashed Cooperation

kup_bilet.jpg

godz. 19:00, Teatr Variete "Muza"
Kuba Płużek Quartet, Lublin Street Band
Po koncercie przewidziane jam session

15-17 września
Warsztaty wokalne z Dorotą Miśkiewicz

Wydarzenie współfinansuje pomorzezachodnie
Partnerem strategicznym jest Totalizator Sportowy.

210209_HenrykDorota_Miskiewicz_0677.jpgDorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz
„Nasza Miłość” feat. Piotr Orzechowski „Pianohooligan”,Andrzej Święs, Krzysztof Dziedzic. Koncert promujący nową płytę.

"Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo powstał on w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Premiera albumu z tym materiałem miała miejsce w marcu tego roku. Dorota i Henryk tworzą zgrany zespół na scenie i w życiu. Większość utworów, które znalazły się w projekcie skomponował Henryk Miśkiewicz – są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty.

IMG_0453.JPGUnleashed cooperation

Poznański kwintet, który w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej wypowiedzi. Idee przyświecające grupie to otwartość gatunkowa oraz wolność i nieskrępowanie muzycznej ekspresji. Skład powstał z pomysłu Krzysztofa Kuśmierka i Patryka Matwiejczuka - wieloletnich przyjaciół. W muzyce zespołu można odnaleźć inspiracje muzyką współczesną oraz ludową przy jednoczesnym zachowaniu jazzowego fundamentu.

pluzek_4_tet.jpgKoncert Kuba Płużek Quartet

Czwórka znakomitych i uznanych muzyków jazzowych młodego pokolenia, zagrają utwory ze swoich trzech albumów: „First Album”, „Froots” i „Creationism”.
Kuba Płużek - kompozytor i pianista jazzowy. Jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii.

lsbsklad.jpgLublin Street Band

Szalona, orkiestra zarażająca pozytywną dawką  jazzowo - funkowej energii. Zespół występuje zarówno w wersji unplagged jako orkiestra uliczna oraz w pełnym brzmieniu scenicznym ze wzbogaconą sekcją rytmiczną. Jazz, funk, soul, szalone improwizacje, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje numerów znanych z filmów gangsterskich w zawodowym wykonaniu to najmocniejsze strony bandu. Moc instrumentów dętych porwie każdego!