XV Hanza Jazz Festiwal

23.10.2019

hanza_to.jpg

hanza_wydarzenie_ck.jpg

To już po raz piętnasty kilka październikowych dni wypełni muzyka jazzowa. Jubileuszowa edycja będzie miała wyjątkową oprawę. Na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie wystąpią głównie goście z zagranicy.

Z bardzo daleka przyjadą do nas: ALEX GOODMAN TRIO, FLORIAN ARBENZ & VISTEL BROTHERS „Convergence”, czy BLACK ART JAZZ COLLECTIVE.

Polskim, mocnym akcentem będzie koncert ORANGE TRANE, w skład którego wchodzą muzycy, których przy okazji Hanza Jazz Festiwal przyjemność gościć już mieliśmy. Bardziej niż na przestrzeni ostatnich kilku lat rozbudowana będzie część warsztatowa.

Kilka spraw musimy jeszcze dopiąć, ale możemy już przekazać, że Koszalin odwiedzi kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników warsztatów z Niemiec. Razem z polskimi sympatykami jazzu będą mieli okazję wystąpić przed koszalińską publicznością.

O innych atrakcjach stopniowo będziemy informować, ale już dzisiaj – prosimy - zarezerwujcie sobie Państwo czas na cztery dni jazzu w dniach 23-26 października 2019 r. w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Pojedynczy bilet na koncert: 39 zł
Karnet na wszystkie koncerty: 99 zł

Bilety na koncerty od poniedziałku będą dostępne w sprzedaży przez system internetowy oraz na kupbilecik.plNatomiast po karnety zapraszamy osobiście do kas CK105 i kina Kryterium.

Miles_Davis.jpg20 października
"Miles Davis: Ikona jazzu" godz. 17:00
Reż.: Stanley Nelson; Obsada: Ron Carter, Jimmy Cobb; Dokumntalny, Muzyczny; USA 2019, 115 min.

Niewielu muzyków jazzowych osiągnęło status nieśmiertelnej gwiazdy światowego formatu: twórca "Kind of Blue" był niewątpliwie jednym z nich. Film gromadzi znane i nieznane fakty związane z Miles DavisMilesem Davisem, który zapisał się w historii nie tylko jako wybitny trębacz, twórca cool jazzu i niestrudzony eksperymentator, ale także autor muzyki filmowej. Narracja, utrzymana częściowo w pierwszej osobie, a częściowo opowiadana głosami wybitnych postaci świata muzyki, przypomina o kluczowych momentach w życiu Davisa, o osobistych słabościach, ale i odwadze, by iść przez życie na własnych warunkach.

kup_bilet.jpg

Ella_Fitzgerald.jpg21 października
"Ella Fitzgeral: Just One of Those Things"  godz.: 18:00
Reż.: Leslie Woodhead; Dokumentalny, Muzyczny; USA/Wlk. Brytania, 89 min.Dokument o amerykańskiej legendzie jazzu, zwanej "pierwszą damą piosenki".

kup_bilet.jpg

23 PAŹDZIERNIKA - I DZIEŃ HANZA JAZZ FESTIWAL

ALEX GOODMAN TRIO
Alex Goodman to wiodący międzynarodowy muzyk jazzowy, który nagrywał lub występował z takimi muzykami jak John Patitucci, Ari Hoenig, Charles Lloyd, Dick Oatts, Rich Perry i wielu innych. Grał w najważniejszych salach koncertowych i festiwalach w Nowym Jorku, w tym Jazz Standard, Birdland, Lincoln Center, Jazz Gallery, Smalls, Winter Jazz Fest, Mezzrow, 55 Bar i wiele innych.
Zdobył pierwszą nagrodę i nagrodę Audience Choice Award na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Montreux. Był wielokrotnie nominowanym do JUNO (kanadyjskiej nagrody Grammy).
 www.Alex_Goodman.jpg

24 PAŹDZIERNIKA - II DZIEŃ HANZA JAZZ FESTIWAL

FLORIAN ARBENZ & VISTEL BROTHERS „CONVERGENCE”
(Australia, Kuba, Brazylia, Szwajcaria)

Florian Arbenz po raz pierwszy spotkał się z Vistel Brothers podczas studiów w Hawanie prawie 20 lat temu, a kolejny raz gdy grali z legendarnym Gregiem Osby. "Ponieważ gram tak dużo z trio fortepianowym VEIN, w nowym projekcie nie chciałem pianina, a gitarę, i mam wspaniałego brazylijskiego gitarzystę Nelson Verasa, który przyłączył się do tej przygody." Do projektu dołączył kontrabasista z Australii Rafael Jerjen.

Florian Arbenz jest jednym z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych perkusistów w Europie,
z niezrównanym jazzowym dorobkiem w uznanym szwajcarskim trio VEIN.

florian_www.jpg

25 PAŹDZIERNIKA - III DZIEŃ HANZA JAZZ FESTIWAL

ORANGE TRANE
Zespół Orange Trane powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas młodzi muzycy
(dzis już bardzo znani i uznaniu muzycy) z lokalnego środowiska muzycznego. Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na  festiwalach, takich jak: Jazz Jantar, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa, zdobywając  wiele wyróżnień i nagród. W tym składzie zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki
album zatytułowany „Obertas”, a następnie „My personal Friend”, na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a na saksofonie zagrał Maciej Sikała.

Na tegorocznym Hanza Jazz Festiwal zespół ORANGE TRANE wystąpi jako sekstet
i zaprezentuje najnowszy program z płyty „Wolność” w składzie:
Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
Tomasz Łosowski - perkusja
Dominik Bukowski - wibrafon
Szymon Łukowski - saksofony
Michł Ciesielski - saksofon tenorowy
oraz gościnnie:
Bartłomiej „ESKAUBEI” Skubisz – rap

orww.jpg

26 PAŹDZIERNIKA - IV DZIEŃ HANZA JAZZ FESTIWAL

Na zakończenie wystąpi Black Art Jazz Collective (BAJC).
To zespół złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Każdy członek jest liderem własnych formacji, a także integralną częścią grup prowadzonych przez pionierów jazz, w tym Wayne'a Shortera, Toma Harrella, Bobby'ego Hutchersona, Rona Cartera, Louisa Hayesa, Freddiego Hubbarda i wielu innych.
BAJC wykonuje ogniste, fachowe (eksperckie) post-bopowe oryginalne utwory i dedykuje je afroamerykańskim ikonom jazzu. Zespół szybko zyskał miano znaczącej nowej grupy z pewnymi słusznie wysokimi oczekiwaniami. Ich pierwszy występ odbył się w Dizzy's Club w 2013 r.

Black_Art_Jazz_Collective.jpg