Wystawa zbiorowa „Group 4”

03.09.2021

Chrystus_Pandemiczny_50x50cm_olej_ptno_2020_Wal_Jarosznr_2.jpg

Miejsce: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtycka Galeria Sztuki
Termin: 03- 26.09.2021
Wernisaż: 03.09. godz.:18.00

Kilka słów od Waldemara Jarosza: Członkami grupy założonej przeze mnie w roku 2002 są przyjaciele, z którymi spotykałem się i dyskutowałem o sztuce, technikach i problemach malarskich. Każde z nas maluje inaczej, ale łączy nas chęć do nieustannych poszukiwań twórczych, choć idziemy różnymi drogami. Postanowiliśmy wspólnie prezentować wyniki tych poszukiwań. Czynimy tak każdego roku, jesienią. Miejscem wystaw jest niezmiennie Centrum Kultury 105 w Koszalinie Bałtycka Galeria Sztuki. Group 4 już się dobrze przyjęła w środowisku i jest zauważalna, czego przykładem może być duża liczba gości na naszych wernisażach i rozpoznawalność prac oraz autorów. Trzon grupy stanowią obecnie:
- Milena Szczepańska-Zakrzewska (Koszalin),
-Elżbieta Stankiewicz (Koszalin),
- Waldemar Jarosz ,założyciel grupy(Koszalin),
Czwarty członek grupy jest co roku inny. Zapraszamy artystów zdecydowanie różniących się od nas spoza Koszalina. Na kolejną edycję wystawy  zaprosiliśmy artystkę z Krakowa Mirę Magierę.
Pani Mira Magiera studiowała na ASP w Krakowie oraz  na Communication Arts w Toronto. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Malarka,rzeźbiarka,grafik komputerowy.