Dni Koszalina 2020 On-Line: Wystawa plakatów Rafała Olbińskiego

olbiski.jpg

11.05.-30.06.2020 r.
Hol kina Kryterium

Prezentujemy Państwu kolekcję ponad 30 wyjątkowych plakatów zaprojektowanych do znakomitych sztuk teatralnych, oper i operetek autorstwa Rafała Olbińskigo.

Rafał Olbiński kreuje na swoich pracach świat doskonały. Świat pełen metafor i znaczeń,w którym każdy szczegół zdaje się skrywać tajemnicę, być częścią układanki czekającej na widza, aby ten przyszedł i odkrywając krok po kroku, nadawał znaczenia poszczególnym elementom. Wprowadza w liryczny świat pełen symboli i emocji. Operujac mistrzowskim warsztatem kreuje rzeczywistośc opartą na fabule dobrze znanych dzieł: „Carmen” Georga bizeta, „Tosca” Giacommo Pucciniego czy „Króla Lira” Williama Shakespera.
Praktycznie zawsze najważniejszym elementem projektu jest ludzka postać pokazana w zanakomity sposób.