Wystawa interdyscyplinarna artystów Euroregionu Pomerania – z Niemiec i Polski

02.10.2021

katalog_okladka.jpg

Wraz z zakończeniem działań inwestycyjnych projektu: „Park rekreacyjno- kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie” otwieramy nową przestrzeń dla artystów – Bałtycka Galeria Sztuki – Amfiteatr. Wystawa interdyscyplinarna artystów Euroregionu Pomerania – z Niemiec i Polski rozpocznie cykl wystawienniczy prezentujący dorobek artystów z obszarów współpracujących w w/w projekcie.Kolekcja zaprezentuje dzieła z wybranych dyscyplin sztuki: malarstwa, rysunku, fotografii, instalacji, rzeźby i ilustracji. Celem projektu jest konfrontacja polsko–niemieckich środowisk twórczych, wymiana doświadczeń oraz kompleksowa prezentacja twórczości artystycznej.

1 października odbędzie się oficjalne spotkanie, w którym będzie uczestniczyć delegacja z Neubrandenburga, w tym nadburmistrz Silvio Vitto. Neubrandenburg jest partnerem wiodącym w naszym projekcie.

Wystawę będzie można obejrzeć od 2 października, do końca listopada, w godzinach 12-18.
Wystawie towarzyszy niniejszy katalog prezentujący sylwetki wszystkich artystów - są to ze strony niemieckiej:

- Dana Jas, Anne – Katrin Altwein, Rico. i Ramona Seyfarth
ze strony polskiej: