Wystawa indywidualna Tomasza Sętowskigo

wystawę indywidualną Tomasza Sętowskigo

Miejsce: Bałtycka Galeria Sztuki
Termin 02. - 31.10. 2020

Tomasz Sętowski (ur. 1961 w Częstochowie) malarz, kojarzony głównie z nurtem surrealizmu i realizmu magicznego. Studiował na kierunku artystycznym w częstochowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Od 1991 roku jest członkiem ZPAP. Twierdzi, że jest malarskim samoukiem, któremu edukacja programowa dała tylko podstawy techniczne, a do własnego, niezmiernie charakterystycznego stylu doszedł jednak na drodze własnych poszukiwań.

Jego prace zaprezentowano na wielu wystawach indywidualnych, a także zbiorowych, jak choćby ciesząca się wielkim zainteresowaniem widzów ekspozycja objazdowa „Surrealiści polscy”.

Artysta tworzy głównie prace malarskie w technice olejnej, akrylowej i gwaszu. Oprócz tego wykonuje grafiki artystyczne w tradycyjnych technikach – akwaforty i miękkiego werniksu. Tomasz Sętowski – malarstwo fantastyczne Malarz należy do nurtu tak zwanego realizmu magicznego, który swoje korzenie ma w surrealizmie ubiegłego wieku.