Występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”

02.07.2017

Lubuskie_winobranie_-_fot._Jan_Drzewiecki.jpg

W dniu 2 lipca 2017 r. o godzinie 19:00 w Amfiteatrze wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zespół ten należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.

Ruszyliśmy ze sprzedażą wejściówek w promocyjnej cenie 20 zł! Tyle kosztować będzie pierwsze 1000 sztuk! Druga pula biletów na koncert kosztować będzie już 50 zł.
Bilety dostępne w recepcji CK 105, kasie kina Kryterium i poprzez strony www.ck105.koszalin.pl, www.kupbilecik.pl

„Perła w koronie Rzeczypospolitej” - Jerzy Waldorff
„Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” - „Gazette de Lausanne”

mazowsze_parka_logo_beznapisow.jpgPaństwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa polskiego folkloru - tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na szeroki repertuar i jego ponadregionalny charakter „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.

Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał zespół perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie  najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od 67. lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

Oficjalnie „Mazowsze” powołał do życia dekret Ministerstwa Kultury i Sztuki z 8 listopada 1948 roku, polecający Profesorowi Tadeuszowi Sygietyńskiemu zorganizowanie zespołu ludowego. Na siedzibę zespołu wybrano podwarszawską posiadłość z początku XX wieku - Karolin. Premiera pierwszego programu artystycznego odbyła się 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, a już w 1951 roku „Mazowsze” wyruszyło na podbój świata.

Dziś „Mazowsze” zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania 42. regionów etnograficznych. Podczas tradycyjnego koncertu solistów, chóru, baletu i orkiestry podziwiać można około 20. z nich.

„Mazowsze" to muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego (kompozytora i aranżera), które spełniło się dzięki artystycznej wizji Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej (aktorki filmowej i kabaretowej).

IMG_8492.JPG„Mazowsze” to 140. artystów (soliści, chór, balet i orkiestra), 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. „Mazowsze” to 237 zagranicznych tras koncertowych i 190 odwiedzonych miejscowości w Polsce.

Od 2009 roku zespół ma własną scenę w nowej siedzibie w Otrębusach.

W ostatnich latach „Mazowsze” zaprezentowało swoje możliwości, przygotowując specjalny projekt – inscenizację opery „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego oraz włączając do repertuaru „MSZĘ KORONACYJNĄ” i „REQUIEM” W.A. Mozarta.

W minionym roku kalendarzowym „Mazowsze” dało 111 koncertów (z czego 37  na własnej scenie) dla 120 tys. widzów.

sponsor.jpg

bip.png kosz.jpg mif2017.jpg logo_nowe_na_str.jpg eska.png