„START-UP KULTURA” NA ROK 2021

11.10.2021

Chcielibyśmy bardzo podziękować za każdy zgłoszony projekt Start-Up Kultura 2021. Zdajemy sobie sprawę, że organizacja wydarzeń kulturalnych w sytuacji kiedy obostrzenia sanitarne dynamicznie zmieniają się jest trudna. Jesteśmy wdzięczni, że Konkurs Inicjatyw Lokalnych „Start-Up Kultura” cieszy się tak dużym zainteresowaniem.
Do tegorocznej edycji zgłoszono 11 projektów wydarzeń kulturalnych, które muszą być przeprowadzone do końca 2021 r.
Komisja, w składzie której znaleźli się przedstawiciele lokalnych mediów, wydziału kultury i spraw społecznych Urzędu Miejskiego oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie, jako organizatora konkursu postanowiła udzielić wsparcia finansowego, jak również technicznego i dotyczącego wykorzystania bazy lokalowej CK105 pięciu projektom:
1. Take Out The Trash Festival
2. Ja kontra media społecznościowe – czyli jak świadomie używać narzędzi marketingowych do promowania siebie i swojej twórczości
3. Warsztaty Sitodruku. Projektujemy i drukujemy
4. Błysk – wystawa zbiorowa młodych artystów
5. Splot – spotkanie
Nie w każdym przypadku przydzielono pełne, wnioskowane kwoty 3000 zł brutto. W tej sprawie z autorami wyróżnionych projektów będzie się kontaktować koordynujący działania „Start-Up Kultura” 2021 Radosław Czerwiński z CK105.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do zgłaszania swoich pomysłów na organizację wydarzeń kulturalnych w kolejnych latach.

start-up2021_plansza.png

Wtorek  był ostatnim dniem, w którym oczekiwaliśmy na pomysły wydarzeń kulturalnych proponowanych przez mieszkańców Koszalina (i nie tylko) dla innych mieszkańców naszego miasta. W Konkursie Inicjatyw Lokalnych „Start-Up Kultura” 2021 udział wzięło 6 osób, które przesłały (bądź przyniosły osobiście) 11 pomysłów imprez kulturalnych.Całość trafiła już w ręce komisji oceniającej zgłoszenia.

W piątek (05.11.2021 r.) skład oceniający (w którym znaleźli się przedstawiciele lokalnych mediów, Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury 105 w Koszalinie) zbierze się w siedzibie CK105, aby wybrać zwycięskie pomysły.

Na dofinansowanie w maksymalnej kwocie 3000 zł mogą liczyć 3 propozycje spośród zgłoszonych. Jednakże to właśnie komisja konkursowa będzie miała decydujący głos komu i w jakiej ostatecznie kwocie pomoc przyzna.

logo_wer1.jpgMasz pomysł na mini-koncert, spotkanie autorskie, warsztaty artystyczne lub inne działanie z zakresu animacji kultury?
Centrum Kultury 105 do 2 listopada, zbiera zgłoszenia od osób, które chcą podjąć się organizacji tego typu wydarzeń.
W ramach wsparcia oferujemy nasze zasoby lokalowe i sprzętowe (na przykład nagłośnienie i scenę), a przede wszystkim do 3 tysięcy złotych na niezbędne koszty organizacyjne.

Wnioski, które znajdziecie na www.ck105.koszalin.pl należy składać osobiście lub pocztą w terminie do 2.11.2021r.
w sekretariacie CK105 (ul. Zwycięstwa 105, 75-001 Koszalin) lub mailem na adres: radoslaw.czerwinski@ck105.koszalin.pl wpisując w tytule "Start-Up Kultura 2021".

regulamin.pdf

karta_zgoszenia.pdf