Scena muzyczna 38. KFDF „Młodzi i Film”

12.06.2019

slider_scena_muzyczna_mif.jpg

SCENA MUZYCZNA
Klub Festiwalowy: Teatr Variete Muza, ul. Morska 9, Koszalin

12-14 czerwca

1._Maja_Kleszcz_solo_-_fot._Justyna_Jaworska.pngMAJA KLESZCZ & INCARNATIONS
12 czerwca, godz. 22:00
Maja Kleszcz, przez prasę i krytyków określana jako jedna z najlepszych polskich wokalistek, od lat udowadnia, że nie jest to ocena przesadzona. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa. Od 2010 wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt incarNations, eksplorujący świat brzmień retro z pogranicza jazzu i bluesa. Jej głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 12 nagranych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka.

DSC_3353.jpgGRUBSON
13 czerwca, godz. 22:00
Pochodzący z Rybnika raper, wokalista i producent muzyczny Tomasz Iwanca, kryjący się za scenicznym pseudonimem GrubSon, hip-hopem zainteresował się za sprawą swojego starszego brata. Występować zaczął pod koniec lat 90. – najpierw z formacjami Po 3-na Różnica i Wolność Słowa. W końcu założył własny zespół 3oda Kru. Debiutancką płytę „N.O.C.” wydał w 2003 roku. Obecnie ściśle powiązany działalnością koncertową z DJ-em BRK, Jareckim oraz zespołem Sanepid. Jego najnowszy autorski album długogrający, „Gatunek L.” zebrał znakomite recenzje i znalazł się w przygotowanym przez portal Onet zestawieniu 18 najlepszych wydawnictw 2017 roku.

BOKKA_3_-_fot._Filip_Blank.jpgBOKKA
14 czerwca, godz. 22:00
Jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie muzycznej nie tylko ze względu na to, że nie ujawniają swoich personaliów. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytuleBOKKA, opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową tożsamość. Pojawili się w roku 2013 – dzięki numerowi „Town of Strangers” i debiutanckiej płycie „Bokka”. Niebanalne podejście do muzyki szybko zwróciło na nich uwagę także poza krajem. Drugim albumem „Don't Kiss and Tell” ugruntowali swoją wysoką pozycję na polskiej sceny alternatywnej. W kwietniu 2018 roku do fanów trafił ich trzeci krążek – „Life On Planet B”.