Koncert „Ukeje-Moje Boskie Buenos” i „Tymański-Ciechowski”

Koncert „Ukeje-Moje Boskie Buenos” i „Tymański-Ciechowski”

11.10.2019

tymon.jpg


Sala widowiskowa ck 105 w Koszalinie
11.10.2019 r.
godz. 20:30
0bilety: 50 zł

Jedyny, niepowtarzalny koncert. Muzyczny hołd złożony osobowościom polskiej sceny muzycznej: Korze i Grzegorzowi Ciechowskiemu. Artystyczne ukłony w kierunku twórczości zespołów Maanam i Republika, w sali widowiskowej CK 105 w Koszalinie składać będą: Damian Ukeje i Tymon Tymański.

„Ukeje-Moje Boskie Buenos”
Zwykło się mawiać, że muzyka łagodzi obyczaje. Owszem, ale prawda jest jednak taka, że nie tylko. Muzyka to mowa duszy, może wyrazić miłość, ale też leczy rany złamanych serc. Może towarzyszyć w chwilach radości, ale też ukoić głęboki żal.

Taką właśnie muzyką dzieli się z nami Damian Ukeje w projekcie „Moje Boskie Buenos”: muzyką legendarnego zespołu Maanam, pełną siły wpływania na ludzkie odczuwanie. Nie da się nie wspomnieć tu o Korze – niezwykłej, wyrazistej Wokalistce, która jak nikt potrafiła zamknąć w utworach prawdziwe emocje, by uwolnić je potem na scenie. Te emocje wpływały na wszystkich i wpływać będą nadal, jak długo będzie trwać legenda Maanamu.Damian Ukeje postanowił dotknąć tych utworów, tych emocji, jeszcze raz, w hołdzie wielkiej Artystce, ale też aby muzyka jej Zespołu nadal żyła.

Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – podczas koncertu Damian Ukeje zagra więc akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako sztuce, a nie tylko legendzie.

„Tymański-Ciechowski”
Koncert pod hasłem Tymański/ Ciechowski to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.Tymański/Ciechowski nie jest kolejnym koncertem pod hasłem "tribute to".

To bardziej sentymentalna podróż  do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako "dziecko Republiki" jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

W ramach cyklu „105% Mocy”, w holu kina „Kryterium” przed i w trakcie koncertu prowadzona będzie zbiórka datków na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.kup_bilet.jpg

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk