Koncert Lucy & Tom - NOWA DATA KONCERTU

Koncert Lucy & Tom - NOWA DATA KONCERTU

19.09.2020

PREV-WAWBP-Koszalin-plakat-B2-.jpg

NOWY TERMIN KONCERTU: 19 WRZEŚNIA 2020
godz. 19:00
Club105

kup_bilet.jpg

 

 

 


„Warszawa - Berlin - Paryż” - koncert duetu Lucy & Tom

Zapraszamy do Muzycznego Expresu napędzanego parą opowieści i piosenek z minionych dekad, którym duet Lucy & Tom, zabierze Państwa w niezapomnianą podróż w czasie, wprost do tamtych dni.

Polska, Niemcy i Francja to kraje, z którymi duszą i sercem, związany jest duet Lucy & Tom. Każdy z nich jest dla nich wyjątkowym miejscem i będąc w jednym, tęsknią za pozostałymi dwoma.

Lucy - obywatelka tych trzech krajów, wykona piosenki w oryginalnych językach a towarzyszyć jej będzie niezwykły i czarujący akompaniament gitary elektrycznej Toma.

Muzyczny Express „Warszawa - Berlin - Paryż” zabierze Państwa w podróż do przeszłości. Po szynach czasu, zajedziemy do lat 20-tych, kiedy w warszawskich kawiarniach Eugeniusz Bodo śpiewał swój uroczy „Seksapil” a Hanka Ordonka „Miłość Ci Wszystko Wybaczy”. Zawędrujemy do berlińskich piwnic lat 30-tych, gdzie Marlena Dietrich, która w latach 40-tych jako opozycjonistka wyemigrowała do Ameryki, śpiewała niezapomnianą „Lili Marleen”. Usłyszymy historię kontrowersyjnej Zarah Leander z utworem „Davon geht die Welt nicht unter”, który stał się podczas wojny hymnem przetrwania zarówno dla zwykłych ludzi jak i… żołnierzy. W końcu odwiedzimy paryskie sale koncertowe lat 50-tych i 60-tych, w których królowały Edith Piaf z jej słynnym „Milord’em” i Dalida z wyjątkową, francuską wersją „Besame Mucho”. Nie będziemy jednak zdradzać wszystkich niespodzianek… Zapraszamy na koncert "Warszawa-Berlin-Paryż”!

UWAGA!
Uprzejmie uprasza się szanownych pasażerów o drobny akcent garderoby, nawiązujący do epoki, którą odwiedzą. Może być to szaliczek, futerko, eleganckie rękawiczki lub kapelusz, toczek czy broszka…

Spotkajmy się pośród elegancji i wyjątkowości minionych dni…


Lucy & Tom to duet podróżujących muzyków, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela jak i Dalidy, Joe Dassin'a a nawet Bowie'go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę "Édith Piaf Et Ses Amis", która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Duet występował m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note, Scenie Na Piętrze w Poznaniu, Forum Ekonomicznym w Krynicy, Dworze Artusa w Toruniu, Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.

www.lucyandtom.fr
www.facebook.com/lucyandtomduo

< powrót

bip.png   jazz.pnglogo_nowe_na_str.jpg eska.png 

© Centrum Kultury 105
Wykonanie: strony internetowe słupsk