Koncert: KAZIK & KWARTET PROFORMA

KazikProForma_1.JPG26.03.2018 r.
Godz. 20:00
Sala widowiskowa CK105
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)
Do nabycia w CK105, na www.ck105.koszalin.pl i na www.kupbilecik.pl

Karnet na 3 koncerty w cenie 195 zł:
- Koncert Sylwestrowo - Noworoczny: Tańce Świata
- Stanisław Soyka & Wojciech Karolak Trio - w ramach cyklu: Mamo! Tato! Wychodzimy!
- KAZIK & KWARTET PROFORMA
Karnet do nabycia w CK105 (kasa kina, recepcja).

kup_bilet.jpg

KAZIK & KWARTET PROFORMA

Jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie, obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne, oraz od 2012 roku perkusja.

W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.

Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina). Występował między innymi u boku: Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego.

Na 34. edycji przeglądu BAZUNA w Elblągu Kwartet ProForma otrzymał wyróżnienie oraz zaproszenie do koncertu laureatów, a piosenka „Noc” znalazła się w „Złotej Dwudziestce” piosenek przeglądu.

Kwartet był i jest regularnym gościem na wielu cyklicznie organizowanych imprezach związanych z piosenką poetycką. Można tu wymienić zarówno zloty listy dyskusyjnej i forum przy www.kaczmarski.art.pl organizowane od 2002 do 2005 roku w Przemyślu, Festiwal im.Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", organizowany od 2004 roku w Kołobrzegu przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego,lubelski festiwal "Metamorfozy Sentymentalne" jak i cykl koncertów "multimedialnych" w krakowskim centrum kultury "Solvay" - gdzie piosenki autorstwa Tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński (m.in. z programu "Muzeum") inspirowane dziełami polskiego i światowego malarstwa ilustrowane są tymi obrazami wyświetlanymi podczas koncertu na kinowym ekranie.

W kwietniu 2009 Marcin został zaproszony przez Przemysława Gintrowskiego do akompaniowania podczas jednego z koncertów. Ta w założeniu jednorazowa pomoc przeobraziła się w stałą współpracę, która trwała aż do śmierci Przemysława Gintrowskiego w 2012 roku, a zaowocowała także udziałem w sesji nagraniowej Jego ostatniej płyty "Kanapka z człowiekiem i trzy zapomniane piosenki".

W marcu 2012 Kwartet zaprosił  Kazika Staszewskiego - wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów.  Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

Planowana jest rejestracja jednego z wspólnych koncertów i wydanie płyty, natomiast w chwili obecnej zespół już posiada nagrany i wydany własnym sumptem pełnowymiarowy materiał "Biały Dwór" - zawierający prócz wersji studyjnych także duży fragment jednego z wyżej wspomnianych koncertów kołobrzeskich. Ponadto w ostatnim czasie dyskografia zespołu wzbogaciła się o 3-utworowy singiel "Śmierć nie jest końcem" będący zapowiedzią kolejnej pełnowymiarowej płyty.

Skład:
Kazik Staszewski – śpiew