Kino Samochodowe 39. Festiwalu Młodzi i Film

02.09.2020

insta.png

Tegoroczny program filmowy 39. Festiwalu Młodzi i Film został wzbogacony o Kino Samochodowe i trzy seanse specjalne:

2 września // film „Ema” w reż. Pablo Larraína [dystr. SNH]
3 września // film „Lato” w reż. Kiriłła Sieriebriennikowa [dystr. Gutek Film]
4 września // film „Midsommar. W biały dzień” w reż. Ari Astera [dystr. Gutek Film]

Pokazy będą odbywać się przed koszalińskim Amfiteatrem, w wyznaczonym do tego miejscu, na dużym parkingu. Specjalne oznaczenia wskażą Państwu drogę. Zapraszamy także rowerzystów, jak również właścicieli innych pojazdów kołowych. Uczestnicy będą mogli wjeżdżać na teren kina na godzinę przez projekcją. Wjazd na każdy z seansów będzie bezpłatny.

Planowo seanse będą rozpoczynać się o godz. 21.00, ale organizator zastrzega sobie odwołanie lub przerwanie projekcji z przyczyn niezależnych, spowodowanych przez siły wyższe – ulewy, wiatry, wprowadzenie przez władze zakazu organizowania wydarzeń plenerowych.

Prezentowane przez nas w tej sekcji filmy, to uznane przez międzynarodową publiczność i krytyków tytuły, które miały swoje odsłony na prestiżowych festiwalach, m.in.: LATO w Konkursie głównym MFF w Cannes w 2018 roku, a Ema w Konkursie Głównym MFF w Wenecji w 2019 roku [kinową premierę filmu w Polsce zaplanowano na 11 września]. Z kolei Midsommar. W biały dzień otrzymał nominacje m.in. Critics Choice [Najlepszy film sci-fi/horror] i Film Independent [Independent Spirit – Najlepsze zdjęcia autorstwa Pawła Pogorzelskiego].