Alosza Awdiejew

08.02.2020 r.
Sala widowiskowa, godz. 19:00
Cena biletu: 50 zł

Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Śpiewa solowo i gra na gitarze klasycznej partie akompaniujące (bazowe). Jest doświadczonym muzykiem, również jako pianista jazzowy. Z wykształcenia chórmistrz.

Postać profesora i artysty Aleksego Awdiejewa jest szeroko podziwiana i szanowana. Na pewno dzieje sie tak za sprawą jego szczególnej postawy - pełnej optymizmu i krzewiącej pozytywne wartosci i emocje. Uhonorowano to wieloma publicznymi nagrodami. W ostatnim czasie przyznano mu m.in. I miejsce w plebistycie miesiecznika "Forbes" - Profesjinaliści 2013, Zawody zaufenia publicznego - aktor oraz Order Kapituły "Ecce Homo" a także nagrodę im Jana Himilsbacha. 2020 rok to jubileusz Aloszy Awdiejewa.

kup_bilet.jpg