39.KFDF Młodzi i Film

miniatura-na-news.png

Drodzy Twórcy, Przyjaciele, Wolontariusze i Goście Festiwalu „Młodzi i Film"

Czas zarazy zmusił całą branżę filmową do przymusowej kwarantanny! Zmusił i nas do zmiany terminu tegorocznej edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych, zaplanowanej na czerwiec br. Nie poddajemy się jednak. Uważamy, że Festiwal powinien odbyć się jeszcze w tym roku. Organizatorzy: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Prezydent Miasta i Zarząd Główny Stowarzyszenia Filmowców Polskich poczynią wszelkie starania aby – jeśli z powodów sanitarnych będzie to możliwe – przenieść nasz Festiwal na termin wrześniowy od 01.09 do 05.09.2020.

Tradycyjne spotkania młodych twórców filmowych z koszalińską publicznością w ramach rozmów „Szczerość za szczerość”, panele tematyczne, warsztaty… ale przede wszystkim projekcje nowej porcji świeżego polskiego kina – to wartości, których – mamy nadzieję – nie pokona wirus! Tegoroczna edycja będzie skromniejsza, dostosowana do realiów i wymogów bezpieczeństwa. Bo bezpieczeństwo naszych widzów, twórców i kinomanów jest dla nas najważniejsze. Bacznie więc obserwujemy i będziemy dalej obserwować sytuację epidemiczną w naszym kraju, mając nadzieję, że 1 września 2020 będziemy mogli spotkać się w Koszalinie na Święcie Młodego Polskiego Kina!

Janusz Kijowski
Dyrektor Programowy Festiwalu „Młodzi i Film"