38. KFDF Młodzi i Film

spot-2.jpg

Festiwal Młodzi i Film to nie tylko dwa konkursy: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, ale również pokazy pozakonkursowe w sekcjach: Debiut zagraniczny, Na dłuższą metę. Debiut dokumentalny, Retrospektywy, czy pokazy filmów jurorów oraz pokazy specjalne, ale też spotkania Szczerość za szczerość z ekipami filmów konkursowych, spotkania branżowe dla uczestników festiwalu, czy klub festiwalowy, w którym w trakcie trwania festiwalu odbywają się koncerty oraz autorskie spotkania Macieja Buchwalda pod hasłem "Zawód:aktor.", pod czas których nieformalnie i nieprzewidywalnie przepytuje aktorów i aktorki. Wstęp na wszystkie wydarzenia otwarte festiwalu jest bezpłatny. Program zaprezentujemy Państwu niebawem.

Festiwal Młodzi i Film odbędzie się w dniach 10-15 czerwca 2019 roku w Koszalinie. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

Tegoroczna scena muzyczna:

Maja Kleszcz & incarNations, GrubSon oraz Bokka pojawią się na scenie muzycznej 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Wstęp na koncerty, podobnie jak i na wszystkie otwarte wydarzenia Festiwalu, jest bezpłatny.

12.06. Maja Kleszcz & incarNations
13.06. GrubSon
14.06. Bokka

Klub festiwalowy - Teatr Variete Muza.Koncerty będą rozpoczynać się o 22:00. Jak co roku każdego wieczoru o 20:30 w klubie festiwalowym mieszkańców Koszalina będą mogli spotkać się z aktorkami i aktorami na spotkaniach z cyklu "Zawód: aktor", które poprowadzi Maciej Buchwald.

Podczas 38. Festiwalu Młodzi i Film odbędzie się Retrospektywa zmarłego w 2018 roku wybitnego reżysera Piotra Szulkina.Wśród filmów Piotra Szulkina pokazany zostanie między innymi jego pełnometrażowy debiut fabularny z 1979 roku - "Golem". Film w 1980 roku otrzymał podczas Festiwalu w Koszalinie Nagrodę Dziennikarzy.

Szczegółów szukaj na